Весняний настрій від Ольги Нагорної

Едуард ОВЧАРЕНКО
Кращі оперні партії прозвучали під час ювілейного концерту народної артистки України, лауреата Шевченківської премії Ольги Нагорної, що відбувся у Колонній залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України. До участі у концерті пані Ольга запросила своїх колег із Національної опери України. А музичний супровід здійснив Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України (художній керівник і головний диригент — народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Володимир Сіренко).

Ольга Нагорна — дипломант міжнародних конкурсів оперних співаків в Італії (1997, Рим) та Сербії (1998, Белград), лауреат Міжнародного конкурсу оперних співаків ім. С. Крушельницької (Львів, 2003, І премія).
Закінчила Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського (1994, клас професора Є. С. Мірошниченко). Того ж року стажувалася у м. Сієна (Італія). З 1993 року — солістка Національної опери України.
Співала на оперних сценах Єгипту (1995, Каїр), Англії (2001, Лондон, Royal Festival Hall), брала участь у Міжнародному оперному фестивалі в Единбурзі (2001, Шотландія). Співала партію Джільди під час прямої трансляції опери “Ріголетто” на радіо ВВС (1998), виступала перед шведською королівською родиною (1999, Стокгольм) під час Днів культури України у Швеції, мала сольний концерт з Національною заслуженою капелою бандуристів України ім. Г. Майбороди на сцені Національного палацу мистецтв “Україна”.
У складі столичної опери гастролювала у Швейцарії, Німеччині, Данії, Бельгії, Голландії, Португалії, Англії, Шотландії, Італії, Словаччині, Єгипті, Швеції, Росії, Азербайджані, Японії, на Кіпрі…
Розпочався ювілейний вечір концертним вальсом А. Візетті “Діва”. Ліричні мотиви були відчутні в арії Луїзи з однойменної опери Г. Шарпатьє. Романтичний настрій створило аріозо Іоланти з опери П. Чайковського “Іоланта”, урочисто звучала каватина Норми з однойменної опери В. Белліні. Подорож у світ музичної класики продовжили арія Джульєтти з опери Ш. Гуно “Ромео і Джульєтта” та Джудітт з однойменної оперети Ф. Легара. Національний заслужений симфонічний заслужений академічний симфонічний оркестр України виконав увертюру до опери “Дочка полку” Г. Доніцетті, медитацію з опери “Таїс” Ж. Массне, увертюру з опери “Сицилійська вечеря” Дж. Верді та увертюру з оперети Й. Штрауса “Циганський барон”.
Разом з Ольгою Нагорною на сцені виступали народний артист України Ігор Борко, з яким вона виконала дует Віолетти і Альфреда з опери Дж. Верді “Травіата”; заслужені артисти Тетяна Пімінова (“Болеро” К. СенСанса) та Дмитро Кузьмін (дует Іоланти і Водемона з опери П. Чайковського “Іоланта”); лауреат міжнародних конкурсів Андрій Гонюков (дует Адіни і Дулькамара з опери Г. Доніцетті “Любовний напій”). Найгучнішими оплесками слухачі зустріли дует Одарки і Карася з опери С. ГулакаАртемовського “Запорожець за Дунаєм”, який О. Нагорній допоміг створити лауреат Шевченківської премії Сергій Магера. А завершився ювілейний творчий вечір “Застільною” (Brindisi) з опери Дж. Верді “Травіата” у виконанні всіх учасників концерту.

Інтерв’ю з Ольгою Нагорною читайте у найближчих числах “СП”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment