Всміхнися, жінко

Ярина ЦИБА
Фото Ольги МАНЮК
У Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка відбулася презентація збірки віршів та ліричних драм “Всміхнися, жінко” Олени Рєпіної. До заходу долучилися представники Чернівецького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка.

Олена Рєпіна — начальник районного відділу культури і туризму Глибоцької РДА, член літературно-мистецької студії “Витоки”, співзаступник голови районного об’єднання товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка.
“У збірці — різнопланові поезії, згруповані у 4 розділи. Є патріотична лірика, твори, написані за мотивами історичних подій та постатей, але ядро збірки — духовна жіноча лірика. Саме в цій ніші найкомфортніше почувається авторка. І наша зустріч у ці урочисті дні Великого посту, слова Архангела Гавриїла, що звернувся до Богородиці “Радій, Благодатна! Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами”, звучать лейтмотивом до поезії, яку зачитує авторка, присвяченій великій жінці — Марії, Матері Ісуса”, — підкреслює модераторка презентації Любов Шилюк, завідувачка відділу мистецтв Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка.
“Сучасна жінка виконує у житті безліч соціальних ролей… Щоб не виснажились криниці її натхнення, як профілактику від професійного вигорання, я беру сама і пропоную іншим рецепти від жінок з Біблії. Є дуже гарна розповідь “Ісус в гостях у Марти і Марії”. “Господи, чи байдуже тобі, що на мене саму полишила служити сестра моя? Скажи ж їй, щоб мені помогла”. (Євангеліє від Луки 10:40). У кожній жінці живуть обидві героїні зі сторінок Євангелія — обтяжена щоденними клопотами Марта і Марія, яка прагне чогось більшого і глибшого, ніж просто облаштування побуту. Жінка, яка зуміє досягти балансу між безкінечним колообігом справ Марти і умиротворенням душі Марії — досягне гармонії і стане щасливою. Про це в поезії “Букет молитви”, — каже Олена Рєпіна.
Поезії “Букет молитви”, “Чом ти плачеш, Маріє?” імпровізували учасники студії поетичних мініатюр “Житейські істини”. Учні Чагорської школи (керівник Наталія Козачок) читали поезію Олени Рєпіної — “Отче наш” про Україну”. І заспівали “Молитву за Україну” Олександра Кониського. Іван Лупу — педагог Глибоцької музичної школи, зіграв п’єсу на трубі “Via Dolorosa” — “Шлях Скорботи”. Ярина Вишпінська заспівала пісню на вірші Т. Шевченка “Не тополю високую”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment