Казка про любов

Едуард ОВЧАРЕНКО
Завершився український формат ІІІ Міжнародного фестивалю камерних вистав AndriyvskyFest. Кращою української виставою журі визначило “Звірячі історії” Театру 19 (Харків). Вона представлятиме нашу державу на Міжнародному фестивалі з 17 до 23 червня.
Щомісяця на сцені Київського академічного театру “Колесо” свої вистави представляли театральні колективи з різних регіонів України: Кропивницького, Харкова, Маріуполя, Сум, Житомира і Чернігова. А завершальним акордом стала постановка з Дніпра.

Дніпровський театр “Віримо” — ровесник української незалежності. Останні п’ятнадять років працює як професійний колектив. У його репертуарі твори О. Олеся, О. Островського, А. Чехова, А. Дударєва, В. Распутіна, К. Гоцці, М. Ладо та інших письменників. За словами художнього керівника театру, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Петренка, це життєствердні вистави, які роблять всіх нас кращими і сильнішими.
До столиці дніпровські театрали привезли виставу “Порцеляновий кролик” за романом сучасної американської дитячої письменниці Кейт ДіКамілло “Дивовижна подорож кролика Едварда”. Роман-казка оповідає про пригоди іграшкового порцелянового кролика Едварда, самозакоханого та егоїстичного. Коли власниця губить Едварда, кролик потрапляє до різних людей і зазнає пригод, які навчають його цінувати любов ближніх.
Друзі порадили прочитати цей твір актрисі театру “Віримо” Варварі Вороніній. Казка вразила, тож вирішила зробити постановку за цим романом. Оскільки твір великий, здійснили інсценування, а також переклали українською мовою.
— Вистава розрахована на підлітків, — розповідає Варвара Вороніна. — З дітьми можна говорити дорослою мовою на дорослі теми, це досить доросла казка. У кіно є формат сімейного перегляду. Коли читала книжку, то уявляла, що це буде сімейний перегляд у театрі. Після перегляду батьки і діти зможуть поспілкуватися, обмінятися враженнями. Вистава вчить дітей співчувати чужому болю, вчить, що життя складається не лише зі світлих і радісних барв. А щастя може бути не лише матеріальним, а й духовним.
Головну роль — королика Едварда Тьюлейна — виконує молодий актор Тарас Шевченко. Катерина Слюсар, Олександр Корніленко, Вікторія Литвиненко, Вікторія Богачова, Сергій Клименко та Олексій Хільський грають кілька ролей. Олена Ряпулова не лише створила образи антикварної Ляльки, бабусі Пелегріна, Лолі, яка є дочкою рибалки, Ворони, а ще й є хореографом вистави.
Марія Ткаченко створила сценографію і костюми. У центрі сцени годинник, який показує, що за час вистави минуло багато років. Адже коли героїня втратила кролика, то їй було лише 11, а коли знайшла, то вже стільки років було її донечці. Протягом цього часу дорослішала душа головного персонажа.
Це вже друга режисерська робота В. Вороніної і перша її вистава для дітей.
Вистава “Порцеляновий кролик” брала участь у фестивалі “Січеславна”, що відбувся торік у Дніпрі, де її відзначили за кращу режисерську роботу. Члени журі порадили взяти участь у фестивалі AndriyvskyFest, де вона отримала відзнаку “За кращу режисерську роботу”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment