«Сонячний Великдень-2019»

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
Фото автора
У Центрі української культури та мистецтва нещодавно відкрилася виставка “Сонячний Великдень-2019”, яка щороку починає працювати у цей час. “Сонячний Великдень” заснувала 2012 року Світлана Долеско з метою сприяння розвитку творчості українських майстрів з декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, демонструючи святкову великодню атрибутику у мистецьких творах.

Цьогорічний вернісаж — це демонстрація фрагментів живої картини сучасного і давнього мистецтва, в якому співіснують найрізноманітніші тенденції та найширші естетичні смаки. Автор проекту Світлана Долеско пояснила під час відкриття “Сонячного Великодня-2019”, що цей виставково-мистецький проект — серія заходів, спрямованих на збереження й популяризацію українських великодніх традицій, підтримку народних майстрів та залучення родин до вивчення звичаїв і духовної спадщини українського народу. Десятки майстрів з усієї країни представляють картини, ікони та вітражі, скульптурне мистецтво та флоромозаїку, вироби з вовни та витвори з кераміки, щоб показати свої вміння широкому загалу. Всі витвори — про традиції, сімейні стосунки та почуття людей. Представлено писанки, тарілки, ляльки – все ручної роботи, кожна річ індивідуальна, кожен учасник виставки має унікальний настрій та стиль виконання. Хоча є й роботи, творців яких надихали вже класичні художні течії. Роботи, що сподобаються, можна буде придбати під час виставки. У Центрі української культури та мистецтва заплановано майстер-класи, екскурсії та інші тематичні заходи. У програмі відкриття виставково-мистецького проекту відвідувачам було презентовано музично-пісенний подарунок від творчого колективу. Леся Скрипка і Христина Шестак стали музичною прикрасою вечора на відкритті виставки “Сонячний Великдень-2019”. Також відбулось знайомство з митцями-учасниками та родинний майстер-клас із писанкарства “Сорочі лапки” від Анни Котліної.
Протягом виставки на відві­дувачів чекають художня кераміка від членів Національної спілки художників України Олени та Надії Козак (м. Київ), колекція декоративних яєць з усього світу, з приватної колекції заслуженого майстра народної творчості України Зої Сташук (м. Київ), глиняні скульптури й твори українського народного декоративного малярства від Роксолани Дудки (м. Полтава); авторська народна лялька в традиційній техніці килимарства від Олександри Пренко (м. Кропивницький), три експозиційні поверхи великод­ньої атрибутики, яку представлять митці з різних регіонів України, та 30 родинних майстер-класів від майстрів-учасників виставки (писанкарство, ткацтво, валяння з шерсті, гончарство та інше). Охочі можуть відвідати майстер-класи з писанкарства від Олесі Токарської та Зої Сташук; із писанкарства “Сонце”, “Циганські дороги”, “Айстра” та “Курячі лапки” від Тетяни Коновал, із виготовлення декоративних яєць з природних матеріалів від Світлани Нані, майстер-клас із виготовлення керамічної писанки і підставки-пташки та з розпису керамічної тваринки акриловими фарбами від Валентини Проценко, з виготовлення композиції з цукерок “Великодній кошик” та букета “Великодні кролики” від Тетяни Шандури, із виготовлення браслета-оберега “Равлик-мрії” та з виготовлення янгола-охоронця від Олександри Пренко, з виготовлення картини у техніці вовняної акварелі від Світлани Клименко, із виготовлення сувеніру-магніту “Писанка”, Майстер-клас із Петриківського розпису, а також майстер-клас із вивчення веснянок та весняних ігор від Валентини Проценко. Привітні організатори виставки запрошують всіх разом із ними вивчати українські великодні традиції!
P. S. На виставці працює крамничка, де можна придбати великодню атрибутику (тематичні сувеніри, листівки, писачки, барвники, віск тощо).
Участь дітей у майстер-класах та інших заходах — безкоштовна. Умови участі дорослих у кожному майстер-класі вказані окремо.
Адреса: Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В, ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів).
Час роботи виставкового центру під час проведення виставки “Сонячний Великдень-2019”: Пн.-Пт.: 10:00—19:00. Сб.-Нд.: 10:00—18:00.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment