Таємниця облич Романа Петрука

Едуард ОВЧАРЕНКО

У свої неповні тридцять літ Роман Петрук вже встиг стати членом НСХУ, лауреатом Державної премії ім. М. Г. Дерегуса в галузі образотворчого мистецтва, має інші нагороди та відзнаки. Художник — учасник понад 50 всеукраїнських та міжнародних виставок і пленерів, автор понад 500 творів живопису і графіки. Його роботи зберігаються у фондах НАОМА, приватних та музейних колекціях України, за кордоном. Працює в галузі живопису, графіки, монументального та сакрального мистецтва. З минулого року — старший викладач кафедри монументально-декоративного та станкового живопису Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука. Новою сходинкою на шляху творчого зростання митця стала його персональна виставка “Полотно душі” у стінах Академії.
— Ми раді приходу до нашого колективу цього творчого молодого викладача, якого відразу полюбили студенти, — підкреслила в. о. ректора Академії, заслужений художник України Оксана Полтавець-Гуйда. — З самого початку навчання в Академії Роман активно займався творчістю, брав участь у різноманітних конкурсах. Так, на минулорічній виставці у Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе він представив свої графічні роботи. У новій експозиції здебільшого портрети, є кілька пейзажів.
— Пам’ятаю, як ще зовсім юний Роман Петрук прийшов на мій майстер-клас, — згадав лауреат Шевченківської премії, академік Василь Чебаник. — Минули роки, ми подружилися. Тепер Роман — мій янгол-охоронець. У художника є смак, — якщо він зуміє передати його студентам, це буде прекрасно.
А Роман Петрук розповів про картину, яку створював разом з Василем Чебаником. Закликав усіх сповідувати ідею запровадження абетки Василя Яковича, адже вона дуже красива і суголосна українській душі.
— Хочу добрим словом згадати нашого видатного художника Миколу Стороженка, який виховав такого прекрасного учня, — наголосив академік Національної академії мистецтв України, Шевченківський лауреат Володимир Прядка. — Бачу в Романові майбутнього великого майстра. У нього глибока проникливість, ліричність.
— Роман уже сьогодні великий майстер, — переконана народна художниця України, професор Віра Баринова-Кулеба. — Хочемо в цьому світі зберегтися самі, зрозуміти молодь і дати їй шлях. Без мистецтва і духовності не можна ні збудувати державу, ні сформувати особистість. Вдячна, що по центру виставки висить портрет нашого генія, вчителя Р. Петрука Миколи Стороженка. Уявіть, яке було велике щастя, коли в Академії відродили сакральне мистецтво, і М. Стороженко взяв на себе цю велику ношу.
— Я ціную пана Романа Петрука, його нове слово, зокрема у портретному мистецтві, — зізнався відомий український вчений Дмитро Степовик. — Всі його портрети тяжіють до монохронності, вони вражаючі. Думаю, це йде від його вчителя Миколи Стороженка, але найбільше — від власного розуміння сучасної людини.
— Для мене Роман особливо цікавий тим, що успадкував від Стороженка любов до людей і вміння спілкуватися, — розповів проректор з наукової роботу НАОМА Остап Ковальчук. — Велика заслуга Петрука в тому, що Василя Чебаника цього року відзначили Шевченківською премією. Торік Роман ініціював нагородження Василя Яковича премією ім. М. Г. Дерегуса.
Романа Петрука привітали представники МГО “Волинське братство”. А завершилося відкриття виставки музичним подарунком від заслуженої артистки естради Наталії Полтавець.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment