Сімейка Аддамсів з Литви

Едуард ОВЧАРЕНКО
Чотирнадцять років триває співпраця Київського національного академічного театру оперети та Каунаського музичного театру. Нещодавно митці з Литви поставили в Київській опереті яскравий бродвейський мюзикл “Сімейка Аддамсів”, що став найочікуванішою прем’єрою року.

“Сімейка Аддамсів” — вистава про інфернальну родину, що завоювала мільйони сердець по всьому світові. Сюжет розглядається через призму стосунків дівчини на ім’я Середа і звичайного хлопця зі, здавалося б, щасливої родини. Закохані наважуються на сміливий крок — знайомство родин: наче звичний сюжет для будького. Однак саме в момент знайомства починаються найбільші несподіванки. Нова робота театру змушує замислитися над тим, яким неочікуваним буває Всесвіт.
Напередодні прем’єри творці мюзиклу зустрілися з представниками українських ЗМІ. Генеральний директорхудожній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський розповів:
— Ми завжди плануємо репертуарну політику на кілька років уперед. Є матеріал, який хочемо давно поставити, але не можемо отримати ліцензію. Наприклад, на отримання ліцензії “Скрипаля на даху” знадобилося п’ять років. Зараз ідуть складні перемовини щодо ліцензії на мюзикл “Леді Попінс”. Лише на 2020й рік нам призначили відеокастинг.
Коли були на фестивалі у Литві, спілкувалися з керівником Каунаського музичного театру. Дізналися, що у них будуть ставити цю історію, нас зацікавило. Спочатку подивилися цю виставу в Литві, а коли отримали ліцензію, то запросили до себе наших колег.
“Сімейка Аддамсів” — це новий проект, який створили, враховуючи специфіку українського театру. Концепція і головне рішення залишаються ті самі, але це нова вистава, створена в Україні литовськими митцями. Головна ідея проекту: ця сім’я не творить зло, вона творить добро. І хоч би які були перепони, все одно переможе добра енергія, кохання.
Режисерпостановник Кестутіс Стасіс Якштас (Литва) на початку свого виступу запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за незалежність України. Також подякував художньому керівнику Національної оперети України за інтерес до їхнього театру, за підтримку під час створення нової вистави. З’явилася можливість разом попрацювати різним театральним школам. За його словами, багато хто асоціює “Сімейку Аддамсів” з фільмами і серіалами, але насамперед це вистава про людські стосунки, про те, що треба шанувати рідних і говорити правду.
Про те, як готувався українськомовний текст “Сімейки Аддамсів”, розповіла перекладач Яна Іваницька:
— У кожного перекладу свої труднощі. Десь складніше класти текст на музику, в іншому випадку доводиться дописувати додаткові сцени. А тут я зіткнулася з абсолютно новим завданням. Була стилістична складність. Сімейка Аддамсів мислить трохи інакше, ніж звичайні люди. Режисер хотів бачити не простий стилістичний переклад, коли говориться одне, а розуміється інше. Довелося спеціально летіти до Литви, де вже поставлено цей спектакль, і режисер точно знав, що він хоче відтворити на сцені.
Це історія, яка може трапитися не лише в Америці. Ми відходили від того, що це у НьюЙорку. Це просто родина зі своїми традиціями, зі своїм гумором, зі своїми стосунками, які можуть бути в будьякій країні. Були жарти, які зрозумілі тільки американцям і їх треба було адаптувати для України. Тому будуть деякі прізвища, деякі ситуації, які властиві саме нашій країні.
— Хочу подякувати Богдану Струтинському, що запрошує команди професіоналів, які вносять вагомий внесок у розвиток нашого театру, — наголосила диригентпостановник Оксана Мадараш. — Трупі цікаво працювати з різними режисерами. Такого матеріалу, як “Сімейка Аддамсів”, у мене ще не було. Мюзикл потребує зовсім інших підходів, ніж класична музика. Для вистави придбали нові музичні інструменти.
Режисер Вікторія Стрейча (Литва) розповіла про постановку “Сімейки Аддамсів” у Литві, про ті завдання, які стояли перед постановочної групою з цієї країни в нашій державі. А балетмейстерпостановник Дайнюс Бервінгіс (Литва) зізнався, що хвилювався, як працюватиме в новому театрі. Але митці з різних країн дуже швидко порозумілися.
Ті, хто не зміг відвідати прем’єру, зможуть переглянути “Сімейку Аддамсів” 10 та 11 травня.
Фото Анатолія ФЕДОРЦІВА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment