Слухаючи поезію медиків

Марія ПОРОХ,
член Клубу інтелігенції РО “Просвіта” Світлини автора

Актовий зал КНП “Косівська центральна районна лікарня” зібрав лікарів, медсестер, молодший медперсонал, щоб послухати твори своїх колег, які ввійшли в попередні три випуски збірок “Серця білих янголів”, де висвітлено літературно-мистецькі надбання працівників охорони здоров’я Івано-Франківської області. Нові твори увійдуть у четверту збірку, яку готує до випуску обком профспілки медиків.
Із уст Стефанії Білої, Олександри Басистої-Кіт (Олесі Долянської), Ольги Медвідь-Кундюк лунала створена ними патріотична, духовна і лірична поезія. Найщиріші слова вдячності і любові до матері, до Батьківщини, до рідного краю, відчуття гордості за причетність до найповажнішої у світі професії звучали у кожному їх творі. І хоч вірші різні за рівнем літературної майстерності, та слова в них щирі, сповнені любові й ніжності, линуть з глибини душі й серця.
Хочеться кілька слів сказати про кожну авторку. Біла Стефанія Миколаївна, уродженка с. Шешорів, — завідувачка кардіологічного відділення. Захоплюється малюванням, грає на бандурі, співає, пише вірші. Свої професійні знання вміло поєднує з мистецтвом слова у спілкуванні з хворими, що забезпечує віру в успіх лікування. Басиста-Кіт Олександра Костянтинівна, уродженка м. Стрия, що на Львівщині, — сімейний лікар. Любить свою роботу, людей, природу, мистецтво. Поезія для неї — це музика душі. Медвідь-Кундюк Ольга Ростиславівна, уродженка с. Савичі, що на Рівненщині, — лікар виїзної бригади відділення екстреної швидкої медичної допомоги. Любить духовну поезію, бо в центрі її життя — Господь.
Зворушливою була розповідь Галини Литвиненко-Бричкової, лікаря дитячого відділення інтенсивної терапії, про збірки її дочки Вікторії Абу-Кадум, яку доля закинула 2002 року в далеку мусульманську країну Йорданію.
Галина Олександрівна прочитала кілька віршів дочки з книжки “Куди ж це ти, каче?..”, які зворушили наші серця.
Година поезії нікого не залишила байдужим. На завершення директор КНП “Косівська ЦРЛ” Д. М. Микитюк і голова профкому О. М. Бельмега щиро подякували поетам-медикам і вручили їм квіти.
“Слухаючи вас, ми переймаємося почуттям гордості за високий творчий потенціал медичних працівників, які лікують тіло і душу, дбають про найдорожчий скарб на землі — здоров’я та життя людей”,— сказала Ольга Михайлівна.
Від себе щиро зичу вам, шановні лікарі, щоб поезія ніколи не покидала душу, щоб творити і писати допомагала любов близьких і теплота рідних сердець. Натхнення та успіхів у справі служіння людям!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment