Донька Карпат

Ірина РУДАЯ,
заступник директора з наукової роботи Чернівецької обласної бібліотеки для дітей

Для мене гори — стародавній храм,
Перед яким я голову схиляю.
За нього я життя своє віддам,
Бо це усе найкраще, що я маю.
Валентина Буняк

Валентина Юріївна Буняк народилася 24 вересня 1957 року в дружній, працелюбній родині в мальовничому селі Довгопілля Путильського району Чернівецької області. Навчалася в Довгопільській восьмирічній та Конятинській середній школах, Кам’янець-Подільському педагогічному інституті ім. В. П. Затонського на філологічному факультеті.
Працювала вчителем української мови та літератури, організатором позакласної, позашкільної виховної роботи в Селятинській середній школі та учителем зарубіжної літератури Путильської ЗОШ. Директором, викладачем української мови та літератури на підготовчих курсах Київського міжнародного університету, заступником голови Путильської районної державної адміністрації з гуманітарних питань, редактором районної газети “Карпати” на Путильщині.
Зараз Валентина Юріївна на заслуженому відпочинку, але займається громадською роботою, очолює товариство “Просвіта” ім. Т. Шевченка у Путильському районі Чернівецької області, голова волонтерського центру “Пенсіонер” при Путильській районній раді ветеранів.
В. Буняк дуже талановита гуцулка. Вірші почала писати ще у шкільному віці. Перші публікації були у районній газеті “Карпати”. Пізніше у збірках І. Угрина “Барви водограю” (2004), “На крилах духовності” (2006), “Народна книга поезій”. Т. 1 (2010). І ось 2018 року побачила світ перша книжка Валентини Буняк “Дочка гір”, що вийшла у видавничому домі “Родовід” (Чернівці).
У Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей у рамках цільового проекту “Я — буковинець! Я — українець!” відбулася презентація цього видання Валентини Юріївни. До збірки ввішло 64 вірші поетеси, у яких любов до гір Карпат, ніби мандруєш гірськими стежками, чуєш дзюрчання потічків і шум швидкоплинного Черемоша, відчуваєш запах гірських трав…
“Ця писанкова вчителька, справжня гірська красуня, донька Карпат, відає, здається, кожну стежку рідного краю. Її легка хода ніби не знає втоми. По гірських схилах вона зійде на будь-яку полонину, пройде гірським хребтом і здійметься на найвищу точку Карпат, щоб помилуватися піднебессям і відчути радість від того, що живеш на цій красивій землі, своєю працею і мужністю добуваєш право бути тут господаркою цієї краси”, — так сказав письменник Василь Васкан у передмові до книги.
На презентацію до бібліотеки завітали члени товариства “Просвіта”, міської та обласної ветеранських організацій, письменники, митці, друзі. Багато теплих і щирих слів привітань звучало на адресу поетеси від голови Чернівецького ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка О. Савчука та друзів-просвітян —
Т. Мінченко, М. Пелех і Г. Гусар, керівника волонтерського центру обласної ради “Пенсіонер” Т. Саєнко, голови Чернівецької міської організації ветеранів В. Сорохана, письменників В. Демченка і М. Брозинського, краєзнавця
Ю. Гусара, художника Р. Лекалова, директора Чернівецької обласної бібліотеки для дітей А. Білої та ін.
У подарунок Валентині Буняк письменник Михайло Брозинський прочитав вірш-присвяту “Пісня Валентини з Буковини”, а співачка Лариса Бєлова виконала пісню “Кажуть мені люди, сусіди”.
На зустрічі лунали вірші з презентованої книжки: “Дочка гір”, “Гуцульська колискова”, “Люблю гори й добре знаю”, “Те, що відчуваю, пишу у віршах”, “Я ваша — мої Карпати”, “Дивлюсь на гори — бачу їх величність”, “Я у горах Карпатських зросла”, “Ніби в павутинні зелені гори”, “Живу в Карпатських горах пречудових”, “Путило, ти моя Путило!”, “Мамо, рідная матусе”, “Українська моя мова” та ін.
Валентина Юріївна подякувала всім за щирі вітання і згадала буковинського письменника Василя Мельника, який свого часу підтримав її творчий талант і благословив на поетичну ниву.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment