Лауреати Фонду Тараса Шевченка 2019 року

Напередодні дня Святої Трійці, в одну з найголовніших поминальних субот, 15 червня 2019 р. об 11 годині, на могилі Великого Кобзаря на Чернечій горі в Каневі вже вдвадцятьшосте відбудеться урочисте вручення відзнаки Фонду Тараса Шевченка “В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля” за значний подвижницький внесок у розбудову Української держави.
Цього року нагороду Фонду отримують:
Ігор Юхновський, широкознаний у світі вчений фізик-теоретик, державний, політичний, громадський діяч, народний депутат України кількох скликань, ініціатор проведення доленосного референдуму про незалежність України, у трьох скликаннях очільник комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти, брав активну участь у підготовці та схваленні Конституції України, у 1992—93 рр. — Перший віцепрем’єр міністра України, від 2006 р. в. о. голови Українського інституту національної пам’яті, ініціатор створення Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті та його очільник. Має численні державні відзнаки, Герой України, належить до групи моральних авторитетів України “Перше грудня” — за величезний неоціненний внесок у розбудову Української держави та її національне відродження.
Анатолій Лихошвай, кобзар, представник Полтавської кобзарської школи, в різні періоди своєї творчості: соліствокаліст ансамблю бандуристів Полтавської філармонії, очільник Будинку культури Полтавського району, викладач сценічної мови та акторського мистецтва, зокрема, у Стрітівській кобзарській школі, що на Київщині, методист Київського інституту культури тощо, впродовж 20 років кобзарював на встановлення пам’ятника Марусі Чурай у Полтаві, охопив своїми виступами простори від китайського кордону, Казахстану, Мангишлаку, Кавказу до східноєвропейських країн. Має державні відзнаки — за подвижницьке служіння кобзарському мистецтву, його збереження, розвиток, поширення і виховання численних його послідовників.
Микола Лесюк, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янських мов Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, автор понад 300 наукових праць з проблем української мови на теренах сучасної України, активний фундатор обласного Товариства української мови ім. Тараса Шевченка, його очільник понад 20 років, лауреат премій Івана Франка, Марійки Підгірянки — за багаторічну подвижницьку працю з утвердження престижу та повноцінного розвитку української мови, збереження її чистоти, зокрема через численні виступи в засобах масової інформації — українських і закордонних.
Віра Коник, Голова Українського земляцтва та Конгресу українців Естонії, журналіст, у різні періоди — редактор українськомовної газети “Струни”, кореспондент Української редакції телерадіокомпанії ВВС News, журналіст закордонної редакції Українського радіо. Має відзнаки: Президента Естонії — Орден Білої зірки V ступеня, Президента України — медаль до 25-річчя незалежності України, інші державні відзнаки України та Естонії — за багаторічну активну громадську діяльність з поширення цінностей української культури та історії на теренах братської держави Естонії, зокрема, через засоби масової інформації й усеохопну підтримку національного життя української діаспори.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment