Вирушив у небеса…

5 травня 2019 року на 59-му році життя відійшов у вічність Коваль Ігор Михайлович — видатний український історик, археолог і педагог. У минулому — голова Івано-Франківського обласного об’єднання ТУМ ім. Т. Шевченка, відмінник освіти, почесний краєзнавець України.

Ігор Михайлович Коваль народився 28.07.1960 р. у с. Реклинець Сокальського р-ну Львівської обл.
1982 р. закінчив з відзнакою історичний факультет Львівського університету. Учень видатних археологів В. Ауліха та М. Пелещишина. У студентські роки входив до складу археологічної експедиції, що досліджувала княжий Галич.
З 1999 р. його життя і творча діяльність пов’язані з Івано-Франківськом. Ігор Михайлович викладає біблійну, християнську, церковну археологію, культурологію і релігієзнавство у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника, Теологічній академії (УГКЦ), Духовному інституті (УПЦ КП), редагує газету “Голос церкви”.
Працюючи заступником начальника управління освіти і науки ОДА, опублікував енциклопедичний довідник “Вчені Прикарпаття” (2003). Досліджував археологію та культуру княжого Галича і Галицько-Волинської держави. На території Галицького району та Волині пан Ігор відкрив десятки невідомих археологічних пам’яток, найвизначніша з яких — фундаменти літописної Іванівської церкви другої половини ХІІ ст. Редагував наукові видання “Галич і його довкілля” (1997), “Воля і доля. Книга пам’яті Галицького району” (1998), автор навчальних посібників, підручників та методичних розробок для студентів вищих навчальних закладів: “Церковна археологія” (1998), “Біблійна археологія” (2001), “Дорогою Христової науки” (2003), “Біблійна і церковна археологія” (2007; у співавторстві з професором С. Кияком). Має понад 300 наукових і науково-популярних статей, 20 окремих видань.
Був обраний головою обласного об’єднання ТУМ “Просвіта” ім. Т. Шевченка. Двічі його обирали депутатом Івано-Франківської обласної ради (1990—1994; 1998—2002) і депутатом районної ради (2002—2006).
Лауреат обласних премій. Нагороджений медаллю “Кращий науковець року”, Грамотою Верховного Архієпископа Києво-Галицького Любомира, удостоєний звання “Почесний краєзнавець України”.
Найплідніший період у його науково-краєзнавчій роботі розпочався 2005 року співробітництвом із професором, доктором хімічних наук, проректором ПНУ ім. В. Стефаника з наукової роботи І. Миронюком. У співавторстві вони написали й проілюстрували монографію “Ярослав Пастернак — дослідник старожитностей України” (2006). І. Коваль захистив кандидатську дисертацію на тему “Наукова та громадська діяльність Ярослава Пастернака (1913—1969)”, виконану під керівництвом професора В. Грабовецького.
У наступні роки у співавторстві було видрукувано монографії: “Археологічні зацікавлення Михайла Фіголя” (2007), “Євангеліст Лука з княжого Галича” (2009), “Стародавній Галич: цивілізація відома і таємнича” (2010), “Галицькі іконостаси і церковна археологія” (2012). 2012 р. Ігор Коваль видав книгу “Галицькі скарби підземного архіву”. Починаючи з 2010 р. він працював над докторською дисертацією “Історія християнства Галицько-Волинської Русі Х—ХІV століть”.

Просвітяни Прикарпаття

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment