Від смерті врятувало кохання

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото Анатолія ФЕДОРЦІВА

Київський національний академічний театр оперети — єдиний театр столиці, де сьогодні активно працює п’ять сцен. Нещодавно на експериментальній сцені (Stage_lab) відбулася прем’єра екзистенційної романтичної комедії “На краю світу” Ігоря Бауершими в українському перекладі Яни Іваницької.

Чим може скінчитися знайомство в Інтернеті? Юлю та Августа воно приводить на край світу — у норвезькі фіорди. Втім підлітками керують не романтичні почуття. Пара планує разом піти з життя, зробивши крок у безодню зі скелі… Що спонукає цих двох відчайдухів до такого рішення? Підлітковий максималізм? Самотність? І чи зможе їх щось зупинити? Відповіді на ці та інші питання — у новій постановці театру.
— Експериментальну сцену театру ми відкрили майже рік тому виставою “Акомпаніатор”, — згадує генеральний директорхудожній керівник Національної оперети України, народний артист України Богдан Струтинський. — Ще одна цікава робота — “Георг Отс” у постановці Олександра Білозуба. А сьогодні молодий режисер Дмитро Захоженко представляє нам свою роботу “На краю світу”. Цей майданчик створювався задля того, щоб актори і режисери могли тут випробовувати і знаходити себе. Це шлях до великої сцени, аби актори, які виховуються у музичному театрі, могли почуватися вільніше.
Свого часу я починав у театрі оперети з того, що створив “Театр у фойє”. Це салонний театр, в якому ми грали комічні опери, оперибуф. Тут можна торкнутися рукою, все відчути, побачити, як дихає актор. Як колись сказав Лесь Курбас: “Найважливіше досягти, щоб ритм сцени бився разом з ритмом серця глядача”. Здається, швидше цього можна досягти саме на малій сцені.
Чи є цей проект повчальним? Я думаю, що театр є соціальним інститутом, який теж вчить. Але вчить не з указкою в руках, а вчить на власному виборі. Те, що я побачив, вразило мене, зачепило серце, душу, сподобалося; я протестую, сприймаю чи не сприймаю виставу. Однак однозначно — театр не залишає байдужим.
Театр відвідує 4 відсотки людей — це дуже інтелектуальна частина населення. Саме ці люди рухають економіку та інші галузі в нашій державі.
Кожна з наших п’яти сцен має своє надзавдання. Кожна з них функціонує окремо. Це як окремий мінітеатр. Театр оперети вже давно грає не тільки оперету. Тут є різні жанри, є право на експеримент. Ми хочемо виховати на експериментальній сцені глядача, який приходить не тільки в музичний театр, а й у театр драматичний під куполом Національної оперети.
— Ми трішки погралися з простором, — розповідає режисерпостановник Дмитро Захоженко. — Також винесли його у медіапростір, у Фейсбук. Глядач може долучатися до цього процесу, дописувати у Фейсбуці, коментувати, лайкати. Сподіваємося, що це буде інтерактивний, живий простір.
П’єса написана за реальними подіями. Двоє молодих людей познайомилися в соціальних мережах і вирішили покінчити з життям. Сумна історія. Але автор бере цю історію за основу, а далі виходить у поле роздумів, чому вони це зробили. Це розповідь про молоде покоління, про їхні пошуки, про те, чого не вистачає цим людям. А ми розвернули її в життєствердний бік. Використовуємо сучасну мову.
— Вже грала у виставі “Біла ворона” на великій сцені, — зазначила артистка Катерина Алексєєва. — А другий мій проект у театрі оперети на камерному майданчику. Це непросто, адже на малій сцені потрібно бути максимально щирим. Ця щирість має дійти до глядача. Мою героїню звати Юлею. Дівчині набридло все, що її оточує, — люди, нещирість, несправжність цього світу. Вона вважає, що на піку своєї молодості може піти з цього життя, але її рятує кохання. Думаю, що ця вистава буде особливо зрозумілою сучасній молоді, яка часто не бачить виходу з ситуації, що склалася.
— Мого персонажа звати Августом, — продовжив артист Ігор Чебан. — Це типовий невдаха. Він шукає свою свободу, те місце, де почуватиметься так, як хоче. “Я хочу говорити так як я хочу, я хочу робити те, що я хочу”, — це життєве кредо героя.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment