Віночок добрих див від Аделі Григорук

Марія ПОРОХ,
член Клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка та РО “Просвіта”

Аделя Григорук — письменниця, член двох творчих організацій — НСПУ і НСЖУ, автор багатьох книг, лауреат всеукраїнських і регіональних премій, заслужений працівник освіти України, дипломантка Всеукраїнської програми “Золотий фонд нації” (2018) та Міжнародної програми “Українці — великий європейський народ” (2018).
Дуже дорогою для неї є премія імені Марійки Підгірянки (2017), яку отримала за художні твори для дітей в селі Білі Ослави, на малій батьківщині поетеси.
Вона створила низку прозових та поетичних книг для дітей. Серед її мистецьких надбань, крім казок, — колискові, загадки, потішки, забавлянки, жмурили, чистомовки, лічилки різної тематики. Писати для дітей — особливе покликання. Твори Аделі Григорук повертають нас у світле, радісне й безтурботне дитинство, легко сприймаються дітьми і дарують малечі тепло, увагу, допомагають виявити та висловити батьківську любов. Чарівні історії вчать взаємопідримки, протистояння злу, розказують людині, що в житті може трапитися багато труднощів, але добро та наполегливість завжди їх переможуть.
Перша книжка “Казочки для Тарасика” побачила світ у 2011 році і присвячена внучкові Тарасикові. А далі вийшли друком збірки “До нас іде Миколай” (казки), “Хто мій друг?” (загадки), “Ростіть великі” (казки), “На рідній землі” (поезії), “Найдорожчий скарб” (казки), “Лийся, пісенько крилата” (дитячий пісенник). У них зібрано цікаві твори про святого Миколая, Різдво, Новий рік, ялинку, Великдень, дитячі ігри та розваги, що друкувалися в місцевих, регіональних та столичних виданнях. Книжки, ілюстровані талановитими малюнками художника, члена НСХУ Антона Григорука, дають можливість дітям бачити барвистий світ довкола себе.
Поліграфія дуже гарна: великий формат, щільний, крейдований папір, що не виблискує, чудові ілюстрації, все, як у видавництвах “Писаний Камінь” та “Львів. Ліга Прес”.
Аделя Григорук розповідає дітям про їхнє ж життя.
До дитячого пісенника “Лийся, пісенько крилата” ввійшли поезії різної тематики, музику до яких написали О. Бродовінський, С. Загул, С. Крицкалюк, С. Лазован, В. Луцак, О.Третяк, О. Яцюк, які мають великий досвід роботи з дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку, добре знають їхні музикальні потреби й уподобання. Вони намагалися своїми творами відчинити дітям віконечко в широкий світ української пісенності.
Книга створена з метою збагачення пісенного репертуару дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Високу оцінку пісенникові дав народний артист України, композитор Остап Гавриш.
Письменниця — частий і бажаний гість у школах, бібліотеках, дитячих садках Косівщини, Вижниччини, Путильщини, Верховинщини, Коломийщини, Рахівщини, Тлумаччини, де діти читають її вірші та співають пісні.
Від таких зустрічей задоволення отримують не лише маленькі читачі, а й авторка, бо в них вона черпає натхнення для нових творів.
Тож побажаймо Аделі Григорівні міцного здоров’я, щирих друзів і колег, творчої сили й наснаги на довгі роки!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment