За єдину православну…

В Інституті філософії НАН України відбувся форум украї­нської інтелігенції “За Помісну Православну Церкву України!” У заході взяли участь знані письменники, науковці, політичні та громадські діячі, активні учасники Євромайдану.

На форумі зазначалося, що кілька тижнів тому представники української інтелігенції з міркувань про благо церкви і України звернулися до Почесного Патріарха ПЦУ Філарета з проханням “перенести обговорення всіх гострих питань на представницькі церковні органи, а також утриматися від публічних дискусій чи інтерв’ю, які можуть посіяти тривогу серед православних українців і потішити недругів держави”.
Проте цей заклик не був почутий. Правлячий архієрей м. Києва Православної Церкви України владика Філарет продовжує давати інтерв’ю, в яких фактично ставить під сумнів легітимність церкви, в якій наразі перебуває. Ця ж ідея випливає також із офіційного роз’яснення “Прес-служби Київської Патріархії” (https://www.cerkva.info), в якому прямо заперечується факт ліквідації Київської Патріархії та УПЦ КП загалом, а також Київської Патріархії УАПЦ.
Владика Філарет у найближчі дні хоче скликати т. зв. “Форум української інтелігенції”, який покликаний легітимізувати ідею “реанімації” УПЦ КП. А це дасть можливість прихильникам цієї ідеї провести Помісний собор та почати відновлювати ієрархію.
Представники української інтелігенції вважають, що всі ці трактування та пов’язані з ними дії владики Філарета вносять велике непорозуміння та смуту в церковне життя Українського православ’я. Фактично робиться спроба якщо не перебрати на себе керівництво Православною Церквою України, то здійснити розкол у ній, спровокувавши внутрішньоцерковне протистояння чи навіть відділення частини кліру та вірних від ПЦУ.
Такі заяви та дії владики Філарета також завдають непоправної шкоди міжнародному іміджу ПЦУ, пригальмовують чи навіть повністю зупиняють процес її визнання з боку інших диптихіальних православних церков.
Українська інтелігенція закликає Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія та членів Священного Синоду вжити негайних заходів для припинення будь-яких спроб відновлення самоліквідованої УПЦ КП.
Учасники форуму “За Помісну Православну Церкву України” закликали всіх небайдужих мирян та кліриків активніше реагувати й публічно засуджувати будь-які спроби дискредитації ПЦУ чи її статутних органів, а також долучатися до праці з визнання ПЦУ іншими помісними Православними Церквами.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment