Таємничий світ акварелі

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У Центрі української культури та мистецтва відбулися Міжнародний фестиваль акварельної мініатюри “Miniwatercolor Kyiv 2019” та виставка творів вихованців сучасної художньої студії “КЛЬОВО кольорово” — “Морська казка”.

Міжнародний фестиваль акварельної мініатюри “Miniwatercolor Kyiv” — це унікальний простір для обміну думками, досвідом, місце для пошуку нових творчих ідей. Фестиваль відбувається вже вдруге. Якщо торік у ньому взяло участь 83 учасники з 11 країн світу, то 2019го увазі відвідувачів представили експозицію робіт від понад 150 учасників з 22 країн. Це художникиакварелісти з України, Білорусі, Чеської Республіки, Німеччини, Єгипту, Італії, Латвії, Молдови, Словаччини, Угорщини, Іспанії, Бангладеш, США, Канади, Грузії, Індії, Ісландії, Люксембургу, Мексики, Перу, Непалу, Польщі, Румунії, Португалії, Таїланду та Туреччини.
Організатори фестивалю — Вікторія Григор’єва та Валентина Пітеніна.
У програмі — майстеркласи досвідчених майстрів акварелі. Це обмін досвідом і можливість професійного спілкування.
До незалежного і професійного нагородження дипломами і призами фестивалю запросили міжнародне журі у складі художників Anna Massinissa (Італія), George Politis (Греція), Franc Golob (Словенія) та мистецтвознавців з України Світлани Долеско й Анни Андерс.
До проведення конкурсу долучилися поважні спонсори — виробники та дистриб’ютори художніх матеріалів найвищої якості: Daniel Smit (USA), Sennelier (France), Artemiranda (Spain).
А виставка “Морська казка” на загальний огляд представила близько 40 робіт 16 учасників віком від 7 до 13 років. Керівник студії — Олеся Руденко, педагогхудожник із 14річним досвідом роботи.
Пані Олеся закінчила КорсуньШевченківське педагогічне училище ім. Тараса Шевченка. Навчалася у Національному педагогічному університеті ім. Михайла Драгоманова та Київському педагогічному університеті ім. Бориса Грінченка. Працювала в художніх школах м. Києва та Київщини, потім зайнялася науковою роботою. А згодом зрозуміла, що справжнім її покликанням є живе спілкування з дітьми, що дарує неймовірне емоційне задоволення.
Дітище О. Руденко — художня студія “КЛЬОВО кольорово” відчинила свої двері дітям і дорослим майже рік тому в невеличкому селищі Калита, що на Київщині. Головний девіз студії: “З нами творчість доступна кожному!” А найважливішим завданням тут вважають навчити дитину отримувати задоволення й позитивні емоції від процесу малювання, а також допомогти їй позбутися психологічних проблем, страхів і бути впевненою в собі.
Проект показує, як учні у своїх роботах розкривають барвисту морську тематику. Для юних митців надзвичайно важлива стороння думка про їхню творчість. Також виставка демонструє, що, використовуючи певну методику навчання та нетрадиційні техніки малювання, можна швидко досягти помітних результатів.
Багатьом відвідувачам запам’яталися роботи “На сонячному острові” (автор Артем Кудін, 9 років), “Середземне море” (Анна Мяка, 11 років), “Маки на морі” (Дар’я Герасименко, 13 років), “Мушля” (Альбіна Твердохліб, 11 років), “Там є життя” (Анастасія Ковальчук, 10 років), “Штиль” (Анастасія Калита, 10 років).

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment