Мандрівка у гори з Анною Бондар

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
Молода українська художниця Анна Бондар запросила до столичної бібліотеки “Дружби народів” на свою персональну виставку “Омріяні подорожі”.

Анна навчалася в Інституті мистецтв художнього моделювання та дизайну ім. Сальвадора Далі (м. Київ). Закінчила курси в Національній академії образотворчого мистец­тва та архітектури України, індивідуально навчалася у художника Василя Босенка. Роботи мисткині є у приватних колекціях в Україні, Великобританії, Франції, Італії та США. Художниця надає фінансову допомогу вихованцям інтернату в селі Удайці. Частину виручених коштів від продажу кожної картини передає для потреб дітей, позбавлених батьківської опіки.
— Під час навчання в Інституті мистецтв художнього моделювання та дизайну я опановувала професію “дизайнер інтер’єру”, — розповідає Анна. — На останньому курсі Василь Босенко у нас викладав живопис і рисунок. Саме спілкування з Василем Васильовичем допомогло зрозуміти, що мені цікавіше писати картини, ніж займатися дизайном. Тому що робота дизайнера пов’язана з комп’ютерною графікою, а в живописі я можу по-справжньому займатися творчістю.
Нашій співпраці з Василем Васильовичем майже два роки. За цей час створила близько тридцяти картин. У кожну роботу вкладаю філософський зміст. Природу вважаю дорогоцінною річчю. Найбільше люблю створювати пейзажі, на яких зображую гори і ліс. Ці сюжети мене надихають, бо краще допомагають відчути всю велич природи.
До цього брала участь у кількох колективних виставках. Перша моя персональна виставка відбулася у місті Шостка, що на Сумщині. Нову експозицію присвячую моїм найдорожчим людям — батькам.
Більшість представлених в експозиції картин не мають назв. Але зрозуміти їхні зміст допомагають вислови Конфуція, Володимира Висоцького, Дені Дідро, Пауло Куельо, інших відомих письменників та мислителів, що подано під полотнами.
На жодному з пейзажів немає людей, адже людина, вважає художниця, в цій ситуації спостерігач, який прагне єднання з природою.
Чимало картин присвячено Італії, тут є місця, де побувала сама, а інші малювала під враженнями від розповідей друзів. Є тут і роботи на вигадані сюжети.
Своїм унікальним освітленням художницю зацікавив один із мальовничих куточків Іспанії. Саме тут відчувалася особлива велич природи. А картина, створена під враженнями від цього краєвиду, є однією з центральних на виставці.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment