Кращі європейські постановки у Києві

Едуард ОВЧАРЕНКО
Київський академічний театр “Колесо” за підтримки Департаменту культури КМДА третій рік поспіль запросив киян на кращі вистави європейських театрів. Цього року у фестивалі взяли участь 8 країн: Австрія, Греція, Литва, Молдова, Польща, Румунія, Україна і Чехія.

Як показує театральна практика, камерне театральне мистецтво сьогодні розвивається не менш потужно, ніж мистецтво великої сцени. Камерна сцена дає можливість акторам та режисерам говорити з публікою на душевні теми. Часто саме камерна сцена стає місцем експериментів для акторів і режисерів та сценографів.
Більшість подій фестивалю відбувалася на основній сцені та камінній залі Театру “Колесо”. Дві вистави приймав на малій і великій сценах Театр на Липках.
Паралельно працювало два журі. Професійне, до складу якого увійшли театральний критик, заслужений діяч мистецтв України Сергій Васильєв (Україна), театральний критик, перекладач, драматург, завідувач літературнодраматургічної частини Білоруського державного академічного театру юного глядача Жанна Лашкевич (Білорусь), театрознавець, кандидат мистецтвознавства, заслужений журналіст України Світлана Максименко (Україна), театрознавець, директор Міжнародних театральних фестивалів камерних і моновистав Марія Танана (Литва), театральний режисер, художник, викладач Академії музики і виконавських мистецтв у Брно, доктор філософських наук, академік Міжнародної академії мистецтв Оксана Смілкова (Чехія).
А також було й глядацьке журі, у склад якого увійшли постійні глядачі театру “Колесо”. Їх різнить освіта, вік та професія, проте об’єднує любов до театрального мистецтва.
Програма складалася з 8 вистав, які представляли 6 зарубіжних колективів і 2 українські театри, а також одного майстеркласу для акторів та режисерів, який провела Оксана Смілкова.
Міжнародній програмі передував Український формат фестивалю. Це був своєрідний відбірковий тур. Участь у ньому взяли 7 вистав з різних регіонів України (Маріуполь, Суми, Житомир, Чернігів, Харків, Дніпро, Кропивницький). Переможцем став Харківський “Театр 19”.
— На фестивалі панувала чудова атмосфера, — наголосила на закритті президент, народна артистка України, художній керівник Київського академічного театру “Колесо” Ірина Кліщевська. — Це було свято. Хочу подякувати тим, хто нам допоміг, аби свято відбулося. Це насамперед директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, наш партнер — Театр на Липках (ТЮГ) і його художній керівник, народний артист України Віктор Гирич.
Приз та диплом “За найкращу виставу” отримала вистава “Звірячі історії” Харківського “Театру 19”. Це незвичайна, оригінальна, приваблива та глибока п’єса сучасного американського драматурга Дона Нігро. Маленькі комедії про тварин, схожих на людей, та про людей, схожих на тварин. Смішні та зворушливі історії Миші, Бурундука, Котів, Папуг, Качкодзьоба, Бабуїна та інших тварин. Режисер вистави — Ігор Ладенко.
Також за висновками професійного журі призи та дипломи отримали:
“Спеціальний приз театру, який не втратив совість”: Київський академічний театр “Колесо” за виставу “Ми, Майдан”;
“За емоційнодостовірну аудіовізуальну концепцію вистави”: творці вистави “Ми, Майдан” Київського академічного театру “Колесо”;
“За високу виконавську культуру”: Karl Menrad & Vienna clarinet connection за музичнопоетичну виставу “Маленький Відень на Пруті”;
“За яскравий бестіарій жіночих образів”: актриса Харківського “Театру 19” Наталія Іванська за низку ролей у виставі “Звірячі історії”;
“За інтенсивність проживання ролі”: Мартинас Недзінскас — виконавець вистави “Дивовижні речі” театру KITAS KAMPAS (Вільнюс, Литва);
“За переконливу гру”: Іонуцу Корніле — виконавець ролі Його у виставі “Шкіра і небо” Національного театру Vasile Alecsandri (м. Яси, Румунія);
“За пластичне вирішення вистави”: вистава “Fin de…” Варшавського театру Druga Strefa.
Глядацьке журі також визнало кращою виставу “Звірячі історії” Харківського “Театру 19”. А дипломом генерального директора відзначили виставу Державного молодіжного драматичного театру “З вулиці Роз” (м. Кишинів, Молдова), директор Юрій Хармелін.

Фото Євгена ЧЕКАЛІНА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment