Мистецький десант на Закарпаття

Едуард ОВЧАРЕНКО
У селі Чорна Тиса на Рахівщині (Закарпаття) відбувся Міжнародний пленер художників — “Silver land art — Академія відкритих сердець”. Захід проходив під патронатом президента Національної академії мистецтв України, лауреата Шевченківської премії Андрія Чебикіна.

Ініціатором проведення пленеру виступила член НСХУ Людмила БоршошЛітун, а співорганізатором — заслужений художник України Анатолій Марчук. Підтримку мистецькому дійству, що проходило на базі готельного комплексу “Гуцульщина”, надав його власник, меценат і колекціонер Юрій Візавер.
Пленер відбувся під час святкування 100річчя проголошення Гуцульської Народної Республіки. У ньому взяло участь 37 митців з 11 країн світу. Крім українських тут були художники з Австрії, Білорусі, Канади, Китаю, Південної Кореї, Румунії, Словаччини, Словенії, Туреччини, Франції. А українські майстри пензля завітали на пленер з Києва, Ужгорода, Чернівців, ІваноФранківська, Дніпра, Сум, Чернігова, Ірпеня, Хотина, Сваляви, Тульчина, Великого Березного, Іршави, Дубриничів та Ізмаїла.
Митці продемонстрували широку панораму групових та індивідуальних стилістичних напрямів і пластичнообразних пошуків нового формотворення. По закінченню пленеру влаштували мистецьку виставкузвіт, яку оглянули митці і мешканці села Чорна Тиса та його околиць. А зусиллями Людмили БоршошЛітун побачив світ кольоровий каталог вибраних творів учасників пленеру.
Окрім обдарованих митцівпочатківців, недавніх випускників престижних мистецьких вишів України, учасниками художнього дійства стали відомі майстри — народний художник України, багаторазовий лауреат премії ім. Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі Тарас Данилич (Дубриничі) та заслужені художники Олена Кондратюк (Ужгород), Володимир Сандюк (ІваноФранківськ), Іван Гапоченко (Суми), один з кращих українських акварелістів сучасності Анатолій Марчук (Київ) та Михайло Довгань (Тульчин).
Також українське мистецтво на пленері представляли учасники престижних пленерів, лауреати численних всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів Філіп Чорнобров (Київ), Анатолій Житарюк (Чернівці), Сергій Завадяка (Іршава), Аліна Славгородська (Тульчин), Людмила Койдан, Оксана Корнієнко та Євген Шаповалов (Чернігів), Павло Македонський (Ізмаїл), Галина Бодякова (Київ), Світлана Кирлик (Ужгород), Наталія Моцак (Київ), Василь Дуб (Великий Березний).
Серед закордонних гостей — Марго Паріс (Канада), Сефкат Іенлеген (Туреччина), Стелла Велке та Наталія Студенкова (Словаччина), Анжела Сабо (Румунія), професор, доктор Університету Seohe Клеменса Беюнткун Соу (Австрія) та Едуард Бєльський, відомий український живописець, який нині мешкає і працює у Словенії.
Привернули увагу твори молодих талановитих художників Олени Мішиної (Дніпро), Євгенії Харковини (Ірпінь), китаянки Чі Шаотін, Тараса Белея. Неповторною авторською манерою письма відзначаються полотна молодого митця Дмитра Коваля (Київ) — випускника НАОМА, лауреата багатьох мистецьких премій.
Чі Шаотін, яка нині мешкає в Києві, є членкинею Громадського клубу культури Китаю та викладає традиційне китайське мистецтво і каліграфію, працюючи в техніці традиційного живопису “Сеї”. Мисткиня добре володіє українською мовою. Вона розповіла, що на її батьківщині пленери як явище колективного художнього життя, почали розвиватися не так давно. Тому для неї дуже важливо набути в Україні практичного досвіду їх організації і проведення.
Пленер у Чорній Тисі провели вже втретє. За цей час тут зібралася велика (близько тисячі полотен) мистецька збірка творів відомих художників, яка потребує розлогого виставкового приміщення. Меценат і колекціонер Юрій Візавер нині розмірковує щодо створення в селі повноцінної художньої галереї, яка з часом має стати не лише потужним культурним центром краю, його мистецькою візитівкою, а й естетичною принадою для туристів.
Підводячи підсумки пленеру “Silver land art — Академія відкритих сердець”, Людмила БоршошЛітун сердечно дякувала академіку Андрію Чебикіну за дієву підтримку самобутнього пленеру, а також заслуженому художнику України Анатолію Марчуку за організаторський талант у формуванні групи художників.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment