Шляхетний і непоборний!

У день ювілею голови ГО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка П. М. Мовчана інтелігенція Луганщини, як і вся наша славна просвітянська родина, щиро привітали свого Провідника. Великий луганець, почесний член Луганського обласного просвітянського об’єднання Микола Руденко наставляв нас, що “Шанують лиш того народи, // Хто власну ниву розорав”. Він і є саме той плугатар, який безустану розорює й засіває ниву українського державотворення, щоб зійшла сучасна українська політична нація та народилась модерна європейська Українська держава.
Луганці знають і поважають його як видатного політика-державника, відомого далеко за межами нашої Вітчизни визначного громадського діяча, який, спираючись на здобутки своїх попередників, не тільки відтворив просвітянський рух в Україні, в основі якого закладені історичні підвалини вітчизняного державотворення, а й наповнив новим змістом духовні орієнтири сучасного культурно-освітнього виміру на засадах україноцентризму та гармонії з діяльністю вищих космічних сфер.
Він — яскравий представник українства — не тільки сумлінно вірою і правдою слугує своєму народові, а й є яскравим уособленням його шляхетності та непоборності, дороговказом на складному історичному роздоріжжі. Філософія “Нас не зупинити і не подолати!”, як і прозорлива передбачуваність наслідків “ігроманії” різновекторних сил на державницькому полі, чимало кому “колять очі”. Вони незручні нікчемам-обивателям, недолугим міщанам і політичним опонентам, деградованим владоможцям, які за Григорієм Сковородою “самі собі на умі”. Літературна та перекладацька діяльність Павла Мовчана, попри її глибоку філософічність, терниста. Не всім вона до смаку в нашій країні, бо, на жаль, не всі доросли до неба. Але правда в тому, що її зрозумів та визнав увесь цивілізований світ. Адже Мовчанова Космологія і Логос — це Всесвіт, який потрібно пізнавати. Вони від Бога. Й тому не мають і ніколи не матимуть обмежень та кордонів.
Згадуємо приїзд П. Мовчана 1997 року до Луганська. Глибоко проаналізувавши та вникнувши в ситуацію в середовищі місцевих національно-патріотичних сил, він її не тільки “розрулив”, а й гармонізував, опікуючись до цього часу просвітянськими структурами області. Ось чому випестувані ним, вони не зрадили українській національній ідеї та здобуткам державотворення на крайньому сході України. Зорганізувавшись і піднявшись на відсіч російській військовій агресії і озброєним проросійським посіпакам, місцеві просвітянські сили, попри заборони й переслідування рашистів, продовжують нелегально виконувати свою місію на непідконтрольній Україні поки що частині Луганщини.
То ж передали Павлу Михайловичу віншування й від тих, хто, ризикуючи власним життям, й нині працює на Україну, захищає її в умовах війни в Луганську, Алчевську, Брянці, Кадіївці, Антрацитівському, Лутугинському, Перевальському, Ровеньківському районах:
“…Попри Вашу байдужість до вихвалянь і лестощів, переконані, що титанічне подвижництво в ім’я України-неньки давно перетворили Вас, Павле Михайловичу, на непохитний Символ і Оберіг нації. Не можна не виділити надзвичайно важливий аспект Вашої діяльності, який викликає злобу і ненависть та хвилю заборон і нищення з боку російського путінізму. Йдеться про організаційне зміцнення та вплив Світового українства на події, пов’язані з анексією та окупацією української території Російською Федерацією. Саме Ви були в числі фундаторів УВКР та проведенні Всесвітніх Форумів українців, де відіграєте ключову роль спільно з когортою просвітянських активістів. Наша сила в єдності та випестуваному молодому патріотичному поколінні, яке продовжить нашу просвітянську візію. Не зупиняймось на досягнутому…
З Луганщини “Просвіта” Вам бажає
Добра, здоров’я, довголіття,
Щастя безмежного ще на століття,
Хай скрізь буде лад — на роботі, в сім’ї —
І радість на серці, і хліб на столі,
Хай світлою буде життєва дорога:
Любов від родини і ласка від Бога!..
З роси й води Вам, дорогий Павле Михайловичу!”

Від імені і за дорученням правління
Голова Луганського обласного об’єднання ГО ВУТ “Просвіта”
Володимир СЕМИСТЯГА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment