Розкрутили Балтське коло

Михайло ЗІНЧЕНКО,
м. Балта

Ідея заснувати у Балті літературний альманах з’явилася ще десять років тому.  Ідейним натхненником задуму і одним із упорядників альманаху став місцевий літератор, автор кількох прозових книжок, нині вже член Національної спілки письменників України Сергій Мартинюк. До справи долучилися члени балтського осередку Ліги незалежних українських письменників ім. П. Чубинського, тож  2017 року справа втілення  цього проєкту зрушила з місця — почалася практична підготовка  матеріалів та всього альманаху. Його редактором став відомий  не тільки у Балті журналіст і поет Михайло Гершкович. Робота над альманахом та його випуском, звичайно, потребувала тривалої копіткої праці. Ще восени минулого року рукопис був готовий,  і  були сподівання, що хоча б на  початку   року нинішнього альманах вийде з друку, але з датою 2018, бо ж частина матеріалів прив’язана до цього. Однак через об’єктивні обставини випуск значно затягнувся.
І ось нарешті у червні цього року вийшов у світ перший випуск альманаху “Балтське коло”. Це видання, як задумувалося, — журнального типу, суто україномовне. У ньому матеріали розміщено у декількох жанрових розділах за алфавітом прізвищ авторів, переважно членів згаданого літературного осередку, ряд авторів повторюються у різних літературних жанрах. В альманасі є розділи поезії, прози, публіцистики, літературознавства, гумору і сатири, “Незабутні”, мистецтва та “Книжкові новинки”. Більшість авторів  — місцеві, непрофесійні літератори, проте їхні доробки в альманасі вельми пристойного рівня, відібрані з високими вимогами.
Поезія представлена віршами музиканта В’ячеслава Бернацького, журналістів Михайла Гершковича та Романа Грушка, уже згаданого Сергія Мартинюка,   викладачки педучилища Наталії Ступак та підприємця Юрія Шелудченка. У розділі “Проза” читач з інтересом прочитає добірки “Етюди рідного краю” Сергія Мартинюка та “Педагогічні етюди”  філолога Бориса Ступака. Публіцистика представлена добіркою Сергія Мартинюка на теми Майдану та цікавими роздумами Юрія Шелудченка. Неабияк цікавою видається й стаття того ж Юрія Шелудченка (відомого шекспірознавця) “Асоціативні паралелі у творах Шекспіра і Шевченка” у розділі “Літературознавство”. Увагу читачів, безумовно, привернуть матеріали під рубрикою “Незабутні” про літераторів-ювілярів 2018 року  Віктора Фінка, Степана Олійника, Віктора Скокова та Петра Скринника (наших земляків). Гумор і сатиру представляють Олексій Мельник та Володимир  Паляниця. У розділі “Мистецтво” розповідається про балтські пленери та художні виставки у місцевому музеї. Наостанок читачі можуть ознайомитися з книжковими новинками місцевих авторів. До речі, гарний малюнок для обкладинки альманаху виконав відомий балтський художник Сергій Шендеровський.
Хочеться сподіватись, що і перший, і наступні випуски альманаху “Балтське коло”  (раз на 1—2 роки) стануть важливими подіями у літературному і культурному житті не тільки Балти та Одещини.  Також віриться, що керівництво району та  місцевої територіальної громади не залишиться осторонь втілення в життя цікавого культурного проєкту (поки що унікального на Одещині), заохочуватиме  його авторів і підтримуватиме цю справу.
Примірники альманаху вже з’явились у балтських бібліотеках та в місцевій художній лавці.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment