Василь Гелетка: художник, різьбяр

Напередодні Дня незалежності України в місті Ватутіне відбулась помітна мистецька подія — в міському Палаці культури пройшла виставка творчих робіт талановитого художника та різбляра Василя Гелетка, які присвячені 100-річчю Української революції.

Раніше з творчістю художника мали можливість познайомитись в різних містах нашої країни — Одесі, Білій Церкві, Каневі, Черкасах, Києві. Цього ж разу автор вперше зробив грандіозне представлення своєї творчості в рідному місті.
Чимало робіт художника, який навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва та у Московському університеті, присвячено Козаччині. Зокарема він є автором барельєфу гетьмана Мазепи у Білій Церкві.
Підтримати митця і його творчість прийшли отаман Козачанського куреня вільного козацтва Олег Голуб та писар Петро Дяченко, журналіст, етнограф, дослідник пам’яток Трипільської культури в Черкаській та сусідніх областях, учасник фольклорно-етнографічного гурту “Оріяни”, одинадцятиразовий чемпіон Черкащини з багатоборства, володар Кубка Незалежності України 1996 року з бігу на 1500 метрів серед ветеранів Вадим Мицик. А з Києва приїхав заслужений артист України, кобзар Тарас Силенко. У супроводі козацької старосвітської бандури він виконав пісні про легендарного гайдамацького ватажка Максима Залізняка “Гей, літа орел, літа сизий” та про отамана Зеленого “Богуслав понад Россю, і Медвин в боях стугонять”, а також пісню кобзаря Степана Малюци “Гей, степами, темними ярами”.
Промовці висловили багато вдячних та захоплених слів щодо творчості Василя Гелетка та його людських якостей, наголошували на його неперевершеній майстерності, працьовитості та таланті. Картини, які він пише, мають не тільки пізнавальне значення, бо ж розповідають про визначні історичні постаті і події, а й мають душу, несуть не тільки знання, а й наповнюють серця патріотичними почуттями.
Привітали художника представники Канівської міської ради, які нагородили Василя Васильовича грамотою від імені міського голови та грамотою спілки художників Канівського краю. Від імені громади міста талановитого художника привітала начальник відділу культури і туризму Наталія Геращенко, яка подякувала за творчість та вручила грамоту відділу культури і туризму.

Власн. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment