Співець «срібного Закарпаття»

Едуард ОВЧАРЕНКО
Муніципальна галерея мистецтв Деснянського району столиці розширює свої творчі обрії. Нещодавно тут відкрилася виставка художника з Закарпаття Василя Когутича “Тет-а-Тет”, яку митець присвятив Дню Незалежності України.

Василь Когутич хоч і молодий, уже досяг вагомих творчих та професійних вершин. Ще студентом став переможцем Всеукраїнського конкурсу з академічного рисунка у Харкові. Нині працює викладачем рисунка та живопису в Коледжі мистецтв ім. Адальберта Ерделі та Закарпатському художньому інституті (м. Ужгород).
Коло творчих зацікавлень митця надзвичайно широке. Він працює в різноманітних жанрах образотворчого мистецтва. Зокрема, це живопис і графіка.
Художник майстерно володіє і технікою олійного живопису, і аквареллю. У його творчому доробку сотні робіт. Акварелі митця вирізняє невимушена та легка манера письма. Майстер чудово відчуває форму і колір, працює натхненно й експресивно, відображаючи довколишній світ та власний світогляд. Лінія в його рисунках надзвичайно точно і лаконічно окреслює форми, сповнена внутрішнього напруження і динамізму.
Художних зізнається, що у своїх творах прагне досконалості, намагається виконати їх якнайкраще. Свідчення цього — роботи митця, що експонувалися на тематичних виставках “Мовою лінії та кольору”, “Відображення часу”, “Хроніки Ужгорода”.
Творчість Василя Когутича відома й далеко за межами України. Його персональні виставки відбувалися у Словаччині, Польщі, Угорщині. А 2015 року митець презентував Україну в Нідерландах у рамках проєкту Embassy Art Exhibitions (художні виставки посольств), організованого виданням Parties van Dorst (м. Гаага).
— Вже стало доброю традицією у Муніципальній галереї мистецтв Деснянського району проводити виставки до державних свят. Одне з найбільших таких свят — День Незалежності України, — розповідає куратор заходу, народний художник України Валерій Франчук. — Щоразу ми представляємо або персональну, або групову виставку, до участі в якій запрошуємо митців і з України, і з-за кордону. Цього разу вирішили представити творчість Василя Когутича. Про нього мені розповів мистецтвознавець Андрій Будкевич, який побачив картини Василя на одній з його персональних виставок. Я зрозумів, що з творчістю В. Когутича має ознайомитися столичний глядач.
На виставці представлено прекрасний живопис, пейзажі у техніці акварелі, композиції, присвячені європейським містам. Митець нас запрошує в “срібну” частину нашої країни, як називають Закарпаття видатні українські художники. Василь — цікавий митець, не зупиняється на досягнутому. Сподіваюсь, він і далі йтиме шляхом пізнання світу й дивуватиме нас новими роботами. А в Муніципальній галереї мистецтв Деснянського району відбудеться ще не одна його персональна виставка.
На відкриття виставки завітало широке коло шанувальників образотворчого мистецтва. До її організації активно долучилися співробітники Центральної бібліотеки Деснянського району ім. Павла Загребельного. Про творчість Василя Когутича розповіли художниця Леся Тищенко та арт-менеджер галереї Олег Смаль.
Одне з центральних місць в експозиції займають великі тематичні роботи “Боротьба за життя”, що є сучасним поглядом художника на місце людини у житті Землі та її відповідальність за майбутнє планети, і “Створення Карпат”, в якій митець намагається передати відчуття часу, в якому живемо.
Увагу відвідувачів виставки привертає своєрідний закарпатський цикл, що передає щиру синівську любов митця до своєї малої батьківщини (картини “Стара хата”, “Осикова мелодія”, “Весна”, “Морозець”). Архітектурні роботи “Перший промінь дня”, “Вечір над парламентом”, “Той, що тримає краєвиди”, “Останній промінь сонця” відтворюють неповторну красу краєвидів Ужгорода, Львова, Будапешта та інших європейських міст. Окреме місце у творчості митця посідають портрети.
Виставка “Тет-а-Тет” триватиме до 19 вересня. А в планах Муніципальної галереї мистецтв Деснянського району — проведення персональних виставок відомого скульптора і живописця Михайла Горлового, народного художника України Василя Забашти, лауреата Шевченківської премії Валерія Франчука, міжнародної фотовиставки “Україна-Китай”. А напередодні Різдвяно-новорічних свят тут представлять виставку дитячих робіт.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment