Музика і поезія художника Миколи Скобельського

Едуард ОВЧАРЕНКО
Член НСХУ Микола Скобельський запросив на свою першу персональну виставку в галереї “Митець”. Художник представив п’ят­десят п’ять живописних робіт, створених протягом останніх дев’яти років.

Микола Скобельський взяв участь у понад 50 Всеукраїнських художніх виставках, пленерах у Криму, Карпатах, Седневі, Гурзуфі, Семеїзі, Києві. 2014-го був учасником виставки акварелі на Гаваях. Надає перевагу пленерному живопису реалістичного напряму, вражає романтичним настроєм, легким невимушеним сюжетом, сповненим роздумів над життям. Художник має щедру природну обдарованість відчувати кольорову гаму. Картини митця сповнені особливої душевності. Вони, мов дорогоцінний путівник, запрошують відвідати історичні місця столиці України: Києва-Печерську лавру, Андріївський узвіз, Боричів тік, пройтися схилами Дніпра, відчути святість ближніх і дальніх печер, помилуватися Кирилівською церквою.
Його живописні роботи зберігаються у приватних збірках багатьох країн світу: Німеччини, Росії, Франції, Польщі, Японії, Китаю, США, Канади.
Привітати митця зі знаковою подією завітали друзі, родичі, колеги. Про життєвий і творчий шлях художника розповіла директор галереї “Митець” Ганна Лавреха.
— Картини Миколи Скобельського у мене завжди асоціюються або з музикою, або з поезією, — сказала мистецтвознавець Валентина Єфремова. — Микола з великим натхненням вимальовує різні пори року.
Вражає кольорова гама, палітра Скобельського. Всі, хто бував у Седневі, Гурзуфі, хто милується історичними пам’ятниками Києва, відчувають той самий ракурс, який обрав Микола.
На картинах, створених у Седневі, ми бачимо первозданну красу природи, за якою так сумуємо у великих містах. Крим у його полотнах насичений чистими білими літніми кольорами. Хто бував у нашому будинку творчості в Гурзуфі, той пам’ятає пекуче сонце і білі кольори на стінах. Художник намагається спіймати промінчик сонця, який віддзеркалюється на білосніжні поля і краєвиди. Але білий колір Гурзуфа один, а в зимових пейзажах художника зовсім інший.
Бачимо на картинах і багато квітів. Це флокси, бузок, польові квітки. Всі вони прекрасні і неповторні.
— З такої виставки, яку ми бачимо сьогодні, глядач виходить переповнений красою, — вважає заслужений художник України Петро Зикунов. — Художник, який робить персональну виставку, розкриває свою душу. Тут ми бачимо класичний, академічний живопис. Це наша українська школа, добре знана у світі. Бажаю митцю міцного здоров’я і великого творчого натхнення.
Художник Микола Каневський зазначив, що витоки творчості Скобельського йдуть з дитинства. На його переконання, художник — це немов ангел, що прийшов у цей світ, аби показати людям його неповторну красу. Від посольства Республіки Польща Миколу Скобельського привітав консул цієї країни у Києві Яцек Гоцловський. Дипломат підкреслив, що для нього велика честь бути на відкритті такої поважної виставки. Живописець, графік і педагог Едуард Межул пообіцяв приводити на цю виставку своїх вихованців, які зможуть тут побачити твори мистецтва, в яких є правда життя. Привітали митця і представники одного з польських товариств в Україні.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment