Під вільним небом

Близько 10 тисяч відвідувачів із різних куточків України об’єдналися навколо ідей, яким майже 200 років. “Під вільним небом!” — саме під таким лозунгом на батьківщині Тараса Шевченка, у селі Моринці, що на Черкащині, вшосте відбувся мистецький фестиваль Ше.Fest.

Подія вже стала традиційною для Черкащини і тішить своєю багатогранністю: вдень і вночі для відвідувачів фестивалю працювало 10 локацій.
— Саме цього року ми отримали шалену підтримку і від громадськості, і від спонсорів, і це стало поштовхом до проведення шостого фестивалю. Ми зрозуміли, що Ше.Fest потрібен не лише нам: сам Всесвіт потребує його існування! Ми вдячні за підтримку всім, хто допоміг зробити свято для відвідувачів і самого Тараса Григоровича”, — коментує очільник фестивалю Дмитро Колоша.
Учасниками Музичної сцени фестивалю цьогоріч стали гурти ТАРТАК, KARNA, ВІЙ, Go-A, САД, ШПИЛЯСТІ КОБЗАРІ та Віктор Пашник, а ведучими вже традиційно були улюбленці публіки Юрій Шивала та Олександр Висоцький.
— Надзвичайно дружня та крута публіка на Черкащині. Вона неймовірно тепло приймає артистів Ше.Fest’у! Це дуже важливо, адже учасники музичної сцени привозять особливу програму на фестиваль, кожен артист готує пісню на слова Тараса Шевченка, — сказала засновниця заходу та координатор сцени Юлія Капшученко-Шумейко.
На Просвітницькій галявині протягом двох днів можна було відвідати гутірки з відомим казкарем Сашком Лірником, письменником Василем Шклярем, а також лекції багатьох мовознавців, літераторів, шевченкознавців, серед яких  професор кафедри української літератури Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Ірина Савченко, мовознавець Світлана Ковтюх, доцент кафедри українознавства філософського факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Микола Зубков. Відбулася презентація книги та фільму “Тарас. Повернення” режисера Олександра Денисенка.
Глядачам Театральної сцени запропонували виставу “Сон. Комедія” творчої майстерні “Театр у кошику” (режисер Ірина Волицька, м. Львів).
Ще одна вистава, яка заворожила учасників і гостей фестивалю, приїхала до Моринців з Південної України. Це шевченківські “Гайдамаки” Миколаївського академічного художнього драматичного театру (режисер Євген Олійник, м. Миколаїв).
Нічна акустика зібрала позитивні відгуки гостей, адже романтична атмосфера з поезією, гірляндами та якісними українськими гуртами, серед яких PIANO, Мелорі та Galileo, не залишила нікого байдужим.
Однією з важливих локацій фестивалю стала Художня галявина. Тут відбулося безліч цікавих івентів: акварельний, пастельний та акриловий живописи, виготовлення 3D листівок, розмальовка-антистрес, виготовлення витинанок, розпис екоторбинок, арт-терапія в супроводі кваліфікованого психолога для всіх охочих, малювання на вологому жатому папері, мехенді (розпис хною на руках), виготовлення браслетів зі скляних намистинок та підвісок, виготовлення ляльок-мотанок, вишивання стрічками, інтерактивна міжмузейна локація від представниць КЗК “Дніпропетровський художній музей” ДОР та КЗ “Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна” ХОР (меморі, пазли, гра “створи портрет з елементів”, розмальовки, мистецько-поетичні пророцтва за мотивами поезії Шевченка), малювання картини на папері фарбами з використанням шаблонів (козак Мамай, кінь, рослини); паралельно з цим — розмова про народні картини і поезію, демонстрація репродукцій народних картин з колекції Дніпропетровського художнього музею,  презентація-розповідь про стосунки двох українських геніїв Шевченка і Рєпіна, малювання ілюстрацій до віршів Т. Г. Шевченка.
На Дитячій галявині відбувалися майстер-класи з володіння шаблею та списом від дитячої студії козацьких бойових мистецтв “Герць”, майстер-класи з дитячого малюнка, володіння батогом, інтерактиви та руханки. Діти брали участь у конкурсі декламування віршів Тараса Шевченка, за що отримували цінні подарунки та відзнаки.
Новинкою ШеФест цьогоріч стали патріотичні ігри Ше.Games, участь у змаганнях взяло чотири команди — від волонтерів, села Моринці, міста Звенигородки та Черкас. Першість узяла команда з Моринців, яка отримала подарунки від спонсора фестивалю ТМ “Олком”.
Музична сцена фестивалю відкривалась найбільшою картою України, яка складається з цитат Тараса Шевченка. Інсталяцію до локації винесли волонтери. Цитатами карту наповнювали відвідувачі фестивалю ще 2018 року. Ця інсталяція символізує те, що ми усі різні, але нас об’єднує Тарас Шевченко.

Власн. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment