Український стенд на престижному кінофорумі

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Торонто розпочався 44-й Міжнародний кінофестиваль нто (TIFF).
Україна представлена трьома стрічками в офіційних програмах фестивалю та Українським стендом у його індустріальній секції. Український стенд #20 працює з незмінним слоганом #UkraineIsYourDestination.

У межах роботи Українського стенду поширюються презентаційні матеріали про фільми та можливості української кіноіндустрії. Працівники стенду та члени української делегації знайомлять учасників кіноринку з можливостями виробництва і різноманітністю локацій в Україні. Крім того, на стенді представлено брошури із закликом приєднуватися до глобальної кампанії #SaveOlegSentsov.
До складу української делегації цьогоріч увійшло 16 делегатів. Серед них і переможці конкурсу від Держкіно та компанії Arthouse Traffic, які отримали тревелгрант на подорож на TIFF: Володимир Яценко, продюсер фільму “Ти – Космос” режисера Павла Острікова; Володимир Мула, продюсер і режисер стрічки “Українці”; Олена Голубєва, продюсерка фільму “Віктор_Робот” режисера Анатолія Лавренішина, та Ольга Бесхмельниціна, продюсерка фільму “Анна” режисера Декеля Беренсона.
Фестиваль у Торонто є найголовнішим кінофорумом та найбільшим глядацьким фестивалем Північної Америки. Переможець тут обирається за результатами глядацького голосування, ним може стати учасник будьякої фестивальної програми. Участь картини у цьому фестивалі збільшує її шанси вийти в північноамериканський прокат та отримати “Оскар”.
У секції Contemporary World Cinema представлена антиутопія “Атлантида” режисера Валентина Васяновича. Драма “Пофарбоване пташеня” режисера Вацлава Маргоула увійшла до програми Special Presentation. Обидві картини створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно, а їхні світові прем’єри відбулися у межах конкурсних програм цьогорічного Венеційського міжнародного кінофестивалю.
Також у програмі Short Cuts покажуть драму “Анна” режисера Декеля Беренсона. Cтрічка створена у копродукції України, Ізраїлю та Великобританії і взяла участь у конкурсній програмі короткометражних фільмів цьогорічного Каннського міжнародного кінофестивалю.
На учасників кіноринку чекав Breakfast at TIFF — діловий сніданок “Ukraine Is Your Destination”, організований Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського спільно з Державним агентством України з питань кіно. Захід був покликаний налагодити співпрацю з міжнародними партнерами і відбувався другий рік поспіль. Під час сніданку обговорили можливості створення кіно у копродукції, які відкриваються перед Україною та Канадою після нещодавно підписаної Угоди про спільне виробництво аудіовізуальних творів.
Крім того, з нагоди північноамериканської прем’єри української національної стрічки “Атлантида” відбувся захід, організований Посольством України в Канаді за участю Посла Андрія Шевченка.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment