Мистецтво молодих

У Харкові з 17 вересня по 31 жовтня відбувається Бієнале молодого мистецтва. Дитяча програма бієнале складається з різноманітних екскурсій, майстер-класів та виставок.

Центральна виставка дитячої програми має назву “Уяви плоди уяви”. На ній зустрінуться проєкти учнів Харкова, Києва та Львова. Ця виставка представляє різні за формою висловлювання — від студійних замальовок, рисунків і живопису до просторових об’єктів та інтервенцій. Шкільна дошка, вірші Сковороди, гігантське насіння та інші феномени підживили уяву юних художників і художниць, які готові до діалогу в царині сучасного мистецтва.
Учасники панельної дискусії “Де діти в СучУкрАрті”, серед яких художні керівники та викладачі дитячих студій, спробують дати відповідь на запитання: чи впливають твори дітей на сучасне українське мистецтво? Чи варто розділяти мистецтво на дитяче і доросле? Якою має бути сучасна художня освіта?
Також відбудеться зустріч із Франсуазою Барб-Гааль — авторкою книжок “Як розмовляти з дітьми про мистецтво” та “Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття”. На лекціях Франсуаза на прикладах найвідоміших художніх робіт сучасних митців продемонструє, з чого починати розмову про мистецтво з дітьми різного віку, на що звертати їхню увагу, якими деталями зацікавлювати та якими питаннями спонукати до роздумів і самостійних пошуків сенсів у мистецтві.
Представлено серію графічних робіт “Насіння”, авторами якої є вихованці студії d16 art lab. У цій серії Сад є місцем для спостереження, споглядання, безперервного та захопливого пошуку. Кожна робота виникла з замальовок, зроблених під час літнього художнього табору, з мотивів, помічених навкруги й бажання виростити, розвинути їх у більші світи, вигадати історію наново, впізнати та знайти в ній себе.
Виставка “Дитинство художників” є продовженням виставки-дослідження, яку вперше представили на фестивалі “Арсенал Ідей” (м. Київ) 2017 року. Як і в першій версії проєкту, куратори досліджують межу, яку прийнято проводити між дитячим та дорослим мистецтвом, де перше, зазвичай, проголошується “аматорським та несерйозним”. Олена Науменко та Катерина Носко зібрали виставку з дитячих малюнків та портретних фотографій сучасних українських художників, щоб відповісти на питання: що важливіше — вік митця чи сила художнього висловлювання.
У Харківському національному театрі опери та балету можна не тільки відвідати сучасні інтерпретації сюжету “Привида опери”, а й знайти місцевого привида опери і балету. У цьому впевнена студія Aza Nizi Maza, яка представляє однойменну тотальну інсталяцію у підвалі величезної будівлі. Загадковий, населений створіннями, картинами і дивовижними артефактами простір — відповідь учнів, а також викладачів студії Aza Nizi Maza на одну з головних сентенцій концепції бієнале: “Це не руїна навкруги. Здається…”
Микола Коломієць проведе лекцію “Дитяче мистецтво проти стереотипів. Як навчити дітей розмовляти мовою мистецтва”. Художник та викладач розповість, як навчити бачити великі смисли в тому, що говорить дитина-художник, як допомогти їй відкритися та знайти саме ту практику, яка дозволить виразити себе та відчути унікальність, важливість та затребуваність власного художнього висловлювання.
Чеський письменник Мартін Ванек проведе лекцію для дітей віком від 10 до 17 років, під час якої розкриє юним читачам світ художніх інституцій та відповість на запитання: коли та як виникли перші галереї; які вони ззовні та зсередини; як твори мистецтва опиняються у музейних колекціях; хто їх збирає, архівує та оберігає; як і хто створює виставки.
Майстер-клас “Хтось і десь” допоможе його учасникам вигадати та створити власних героїв, виготовивши об’ємні маски персонажів, які населятимуть тотальну інсталяцію “Привид опери та балету”. Відвідувачі виставки та майстер-класу зможуть не тільки брати участь у створенні нових героїв, а й користуватися вже готовими масками для перевтілень, ігор та фотографування.
Під час майстер-класу “Творення світу” діти отримають величезне біле панно, що згодом стане прихистком для світу, який вони вигадають. Діти продумують до найдрібніших деталей та зображають цілі світи з власною структурою, рослинами, тваринами та істотами, які його населяють. Створені окремо світи починають взаємодіяти та об’єднуватися в єдиний художній всесвіт, у якому хаос перетворюється на гармонійний порядок. По закінченні майстер-класу панно стане частиною тотальної інсталяції “Привид опери та балету”.
Ще один цікавий проєкт — “Архів дитячого малюнка. Знахідки минулого століття”. Письменниця Юлітта Ран відшукала неакадемічні малюнки дітей, які жили у Харкові та Харківській області в період з 1930-х до 1970-х років та відібрала малюнки, що зображають повсякденне життя та побут, вітальні листівки, книжки з дитячими ілюстраціями на полях тощо. Головною інспірацією проєкту стало бажання побачити, як саме історія та атмосфера часу проглядається крізь архів дитячого малюнка.

Власн. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment