Секрети щастя

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
Музей гетьманства запросив на відкриття виставки пластилінографії та живопису мисткині з смт Каланчак, що на Херсонщині, Інни Красновської-Кафтан “Цвітиця-радість прилетіла”.

Художниця народилася у місті Джанкой (Крим). Почала малювати з п’яти років. Останні три десятиліття її життя пов’язано з Херсонщиною – працює бібліо­текарем Каланчацької ЦБС. Без малярства не уявляє свого життя.
У своїх роботах пані Інна використовує різні техніки, акварельні, олійні, акрилові фарби та пастель. Десять років тому захопилася незвичним малюванням пластиліном. Мисткиня створила власний авторський стиль, який назвала “Цвітиці”. Вона учасниця міжнародних, всеукраїнських, обласних виставок та фестивалів, інших мистецьких заходів.
Відкриваючи виставку, директор Музею гетьманства Галина Ярова наголосила, що художниця наділена особливим талантом відчувати красу нашої природи, а її картини перегукуються з творами Катерини Білокур. Водночас пані Інна має своє яскраво виражене творче обличчя, свій неповторний стиль.
— Зі своєю творчістю я вже багато разів знайомила земляків на Херсонщині, а сьогодні відкривається моя перша персональна виставка у Києві, — сказала художниця Інна Красновська-Кафтан. — Надзвичайно вдячна Музею гетьманства, який запросив мене у ці чудові виставкові зали. Дуже хочеться, щоб ця виставка подарувала гарний настрій всім, хто її відвідає. Завжди мріяла показати свої роботи людям, аби вони отримали заряд позитиву, щоб радість наповнювали їхні душі і серця, щоб вони були щасливими. А кожна з моїх робіт — це частинка мого життя.
Одну з картин назвала “Чарівний голос Ніни Матвієнко”. Голос цієї співачки завжди вважала чимось особливим. Її пісні любить співати моя мама.
Роботу “Благословення на народження дитини” створила торік, очікуючи народження двох онучок, Мирослави й Анни. Хочеться, аби картина допомагала людям, які поки не можуть мати дітей.
На картині “Квітковий феєрверк” можна побачити сірі тони, які наповнюють наше життя. Але поряд світлі кольори, як утвердження того, що ми не повинні сумувати, падати духом. Маємо йти по життю впевнено — вірити, сподіватись і любити.
Картину “Політ у височінь” присвятила нашій сонячній Херсонщині. На створення полотна “Святкові квіти України” надихнула народна пісня.
Одна з моїх улюблених робіт — “Прислухайся до голосу Землі”. Хотіла нею сказати, що життя нашої планети залежить від кожного з нас. І не лише від наших учинків, а й від наших думок.
Кожна людина, яке живе з вірою в серці, з вірою в Бога, добро і милосердя, має Ангела-охоронця, що своїми крилами захищає від усіх негараздів. Хочу, аби Ангел-охоронець оберігав Україну. Ці думки я втілила у картині “Ангел-охоронець”.
Робота “Квітучий ранковий настрій” про те, що радіти треба кожній миті життя.
Згадую свою персональну виставку, якою відкривалася “Галерея життя” у Херсонському онкодиспансері. Зрозуміла, що ці картини допомагають людям підтримувати силу духу. Вони мені дякували і говорили, що в їхні душі увійшло щось квітуче і радісне. А такі зізнання особливо цінні для митця.
На одній з нових картин — “Казкова прогулянка” — намальовано птахів, що є символом душі.
Полотно “Сині квіти” — про вир життя, який нас закручує, про те, що у буднях ми можемо для себе створити справжнє яскраве свято.
Ще одна картина має назву “Зелена таїна”. А таїна тому, що квітка ще не розкрилася, ще не розцвіла. Яка вона буде, коли розцвіте, яка таїна за нею схована, залежить від кожного з нас. Саме під час роботи над “Зеленою таїною” вперше почула пісню Ніни Матвієнко “Квітка-душа”.
На картині “Дзеркало душі” намальовано дзеркало, що є життям людини.
Коли я дарую людям картини, то відчуваю, що дарую родинний оберіг. Проходить час, і мені починають дзвонити ці люди і зізнаються, що багато з задуманого ними здійснилося. А здійснилося тому, що мої роботи додають людям віру в себе, віру в те, що все буде добре.
На відкриття виставки завітала заслужена артистка Україна Руслана Лоцман, яка згадала, як познайомилася з Інною Красновською-Кафтан на фестивалі “Україна єднає світ” у Скадовську. Співачка виконала кілька власних пісень та творів з репертуару Ніни Матвієнко, подарувала художниці та Музею гетьманства свої компакт-диски.
Виставка “Цвітиця-радість прилетіла” експонуватиметься у Музеї гетьманства до кінця жовтня.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment