Пори року в акварелях Віктора Михайличенка

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
Центральний будинок художника представляє ювілейну виставку члена НСХУ Віктора Михайличенка.

Художник народився у місті Чирчику Ташкентської області (Узбекистан). Після закінчення Ташкентського театрального художнього інституту працював художникомпостановником у різних театрах. Зокрема, Кемеровському обласному театрі драми, Сухнадар’їнському узбекському музичнодраматичному театрі, Ферганському обласному російському та узбекському театрі драми та комедії, Сумському театрі драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна. Здійснив художнє оформлення понад 60 вистав. За сценографію до вистави “Залізна жінка” Ш. Башбекова став лауреатом Державної премії Узбекистану ім. Хамзи.
Митець — автор численних персональних виставок у Фергані, Сумах, Києві, СанктПетербурзі, Кіровограді (нині Кропивницький) та Запоріжжі. Також пан Володимир був учасником міжнародних виставок у містах Фабріно (Італія) та Одеса. Його твори зберігаються в Дирекції художніх виставок НСХУ, Міністерстві культури Узбекистану, Ферганському, Кропивницькому та Сумському художніх музеях, Музеї історії міста Києва, Музеїмайстерні Івана Кавалерідзе, приватних колекціях та галереях України, Росії, Німеччини, Великобританії, США, Ірландії, Ізраїлю, Болгарії, Литви, Італії, Франції, Польщі, Швейцарії.
З 1993 року життя і творчість художника тісно пов’язані з Сумщиною, того ж року він став членом Національної спілки художників України.
— Виставки Віктора Михайличенка у нас відбуваються щороку, — розповів директор Дирекції виставок НСХУ Ігор Волощук. — Експозиція професійна, надзвичайно цікава. Пан Віктор великий майстер у мистецтві акварелі. Він дуже творчо опанував надзвичайно складну техніку. Робіт такого рівня в Україні небагато. Сьогодні ми маємо нагоду насолодитися цими прекрасними творами.
І. Волощук вручив митцю почесну грамоту НСХУ за вагомий особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтва, примноження і збереження культурної спадщини України та з нагоди 70річчя від дня народження.
Голова Сумської обласної організації НСХУ Іван Гапоченко розповів про сторінки життя художника, пов’язані з Сумщиною. Ще у 90ті роки він улився в колектив сумських живописців як зрілий майстер. Його твори подобаються і професіоналам, і простим шанувальникам мистецтва, а це вершина творчої майстерності. Ця майстерність у художника доведена до досконалості.
Художник Веніамін Ларін згадав ті роки, коли разом з Михайличенком навчалися в училищі. На його переконання, мало хто з українських митців нині створює акварелі такого рівня, як Віктор Костянтинович.
Заслужений художник України Петро Зикунов розповів про творчі зв’язки Михайличенка з художницею Ларисою Єрмак. Ювіляра привітало Сумське земляцтво у Києві та Національна спілка письменників України.
Одне з центральних місць в експозиції посідає портрет Віктора Михайличенка, створений Ларисою Єрмак. Поруч натюрморти “Хризантеми”, “Троянди”, “Кактус зацвів”, “Хризантеми у вазі”. А найбільше на виставці пейзажів, в яких художник майстерно відтворив різні пори року.

Related posts

Leave a Comment