Подарунок від Японії

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Національній опері України урочисто передали театру сучасні мультимедійні проєктори — грантову допомогу уряду Японії в рамках Програми підтримки культурних проєктів “КУСАНОНЕ”.

Проєкт модернізації обладнання постановочного освітлення Національного академічного тетару опери та балету України ім. Тараса Шевченка” — сьомий проєкт уряду Японії, реалізований у рамках Програми підтримки культурних проєктів “КУСАНОНЕ” в Україні, що надається неприбутковим організаціям для збереження культурної спадщини та розвитку культури, вищої освіти чи спорту. Цей грант є частиною Офіційної Допомоги Розвитку (ОDА) уряду Японії. З початку встановлення дипломатичних відносин 1992 року Японія надала Україні допомогу на загальну суму понад 3,1 млрд доларів США.
Важлива роль у практичній реалізації проєкту, зокрема закупівлі та поставці обладнання, належить благодійному фонду “Велика родина”. Залучення неурядової громадської організації до цього проєкту було умовою програми “КУСАНОНЕ”. Робота здійснювалася відповідно до умов Грантового контракту між Посольством Японії в Україні та фондом під наглядом аудиторів. Співробітники “Великої родини” працювали на волонтерських засадах, розглядаючи свою роботу як благодійний внесок у розвиток національної культури та мистецтва.
Завдяки грантовій допомозі Національна опера України отримала лазерний проєктор Panasonik PTRZ21 яскравістю 20000 Im та два лазерні проєктори Panasonik PTRZ120 яскравістю 12000 Im.
Завдяки цим проєкторам можна створювати найвибагливіші візуальні видовища та використовувати в сучасних виставах і під час театралізованих, спортивних шоу. Приміром, під час минулорічного Тижня моди у Мілані була встановлена інсталяція Air Inventions, що приголомшила глядачів фантастичним видовищем, освітленим лазерними проєкторами. Не менш яскравою стала і вистава на прем’єрі 7ї серії “Гри престолів” у Концертному залі ім. Волта Діснея в ЛосАнджелесі.
— Нова техніка значно збагатить наш арсенал виражальних засобів, — наголосив генеральний директорхудожній керівник Національної опери України Петро Чуприна. — Це вже не перший такий проєкт. 2003 року нам презентували музичні інструменти та широкий спектр аудіоапаратури. Все це добре працює і сьогодні.
Хочу подякувати пану послу за підтримку зв’язків з нашим театром. Також подяка голові Наглядової ради Благодійного фонду “Велика родина” Вірі Ульянченко. Наша співпраця розпочалася ще під час відзначення 150річчя театру. Нині фонд узяв на себе місію проведення розрахунків з постачальником. Хочу згадати добрим словом і компанію “Панасонік Україна”. Спочатку планувалася передача нам двох проєкторів, а потім, за ті ж кошти, передали три. Маємо тепер можливість повною мірою втілювати свої задуми.
— Національна опера України має давні творчі зв’язки з Японією завдяки гастролям, які завжди викликають великий інтерес у японської публіки, — зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Такаші Кураі. — Бажаю театру та його поціновувачам нових цікавих постановок із застосуванням надсучасного проєкційного обладнання, закупленого за сприяння японського народу.
— Уперше беремо участь у такому проєкті, — зізналася голова Наглядової ради Благодійного фонду “Велика родина” Віра Ульянченко. — Щира подяка уряду Японії за підтримку української національної культури.
Директор компанії “Панасонік Україна” Кодзі Терадзіма розповів, що технології “Панасонік” сьогодні використовують у багатьох столицях світу і дають можливість втілити у виставах і шоу найфантастичніші ідеї. Закликав інші західні держави активніше співпрацювати з Україною у культурній царині. А державний секретар Міністерства культури України Ростислав Карандєєв висловив упевненість, що оперні вистави, які ми звикли бачити у звичайному форматі, тепер засяють новими барвами.
Однією з перших вистав у Національній опері України, де використали нові проєктори, стала опера “Фауст” Шарля Гуно. Саме у цій постановці, чиє літературне першоджерело — однойменна трагедія Гете, зроблений особливий акцент на візуалізації сюжету. Сценографія “Фауста” поєднує запаморочливі декорації з різними світловими ефектами, що дають можливість обіграти кожну наступну сцену поновому, наповнивши її ще більшою містикою. А японське світлове обладнання додало видовищності класичному сюжету в сучасній інтерпретації.
Проєктори, надані Національній опері України в рамках програми “КУСАНОНЕ” також використовуватимуть у багатьох інших виставках театру. Зокрема у майбутніх прем’єрах.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment