Від класики до року

Едуард ОВЧАРЕНКО

У затишній залі Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся концерт “Від року до року” Чоловічої хорової капели ім. Левка Ревуцького, знаної не лише в Україні, а й за кордоном. Концерт став одним із заходів до 50-річчя уславленого колективу.

У репертуарі капели — величезна кількість творів. А того вечора колектив представив уривки з програм, створених протягом останніх трьох років. Прологом до святкової програми стала українська народна пісня “Ой на горі та й женці жнуть”. А власне початком дійства — уривок з програми, яка ще готується. Її робоча назва — “Етнічний вінок”. Майбутній концерт представлятиме твори народів, які компактно проживають на території України. Увазі слухачів представили дві грузинські пісні. Автор однієї з них — геніальний грузинський композитор Гія Канчелі, який нещодавно відійшов у кращі світи.
Торік, 12 жовтня, на сцені Центрального будинку офіцерів з успіхом відбулася масштабна прем’єра Капели ім. Ревуцького “Народжена вільною”, присвячена Дню захисника України. Ця театралізована музична вистава — антологія пісень визвольного руху України від ХVІ століття до сьогодення.
“Лехаймо, або Щоб не плакав, я сміюсь”. Робота над цим проєктом від задуму і добору музичного матеріалу, створення хорового аранжування до прем’єри у червні тривала майже рік. Унікальну за змістом і виконанням мистецьку програму автентичної єврейської музики капела готувала з величезним натхненням і сумлінням. Присутні мали можливість послухати кілька творів з цієї програми.
Цього року відбулася ще одна визначна подія в житті капели. Хору хлопчиків та юнаків Капели ім. Л. Ревуцького виповнилося 30 років. Створила і незмінно керує ним заслужена артистка України Аїда Зайцева.
Наступною на сцену запросили співачку, голос якої підкорював публіку США, Канади, Норвегії, Данії, Чехії, Польщі та багатьох інших країн. У її репертуарі твори Верді, Пуччіні, Моцарта, Шуберта та інших видатних композиторів. Лауреат міжнародних конкурсів Анна Зарецька виконала саундтрек з фільму “П’ятий елемент”.
Два роки тому при капелі створили квартет, який співає у стилі classical crossover. За цей короткий час він здобув широку популярність і любов публіки. Квартет “Impressio” — це чотири унікальні тембри: Денис Шпак (ліричний тенор), Володимир Шевчук (драматичний тенор), Костянтин Коренєв (баритон) та Арсентій Примак (бас). Разом з Анною Зарецькою вони виконали шедеври української та світової музичної культури.
Торік Капела ім. Л. Ревуцького за підтримки департаменту культури КМДА започаткували фестиваль музики змін, трансформації та креативу “FROMTO”. Це мікс класики, рок та попмузики, можливість проявити себе у новому, незвичному амплуа та відійти від штампів. Класичні колективи виконують рок, поп та джазові твори, а рок та попвиконавці — класичну музику. В рамках фестивалю й відбувся концерт “Від року до року”.
Капела ім. Левка Ревуцького чи не єдиний колектив в Україні, який має у своєму репертуарі рокпрограму, виконує композиції з репертуару “Queen”, “The Beatles”, “Status quo”, “Pink Floyd”. Увазі слухачів представили кілька номерів з цієї унікальної програми.
А ювілейні заходи тривають. 10 листопада в Національній філармонії України відбудеться концерт “Шлях довжиною в 50 років”, до участі в якому запросили народних артистів України Ніну Матвієнко (народний спів), Анатолія Паламаренка (художнє слово), Тараса Штонду (бас).

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment