Мелодія штриха від мужньої художниці

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
Фото автора

Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шев­ченка для дітей м. Києва у партнерстві з Міжнародним Громадським Об’єднанням “Волинське Братство” 7 листопада провела презентацію виставки графічних робіт Валентини Ростиславівни Протопоп “Мелодія штриха”.
Нелегким був шлях художниці до визнання її таланту.
Валентина Ростиславівна Протопоп народилася 4 січня 1959 року у селі Древині Іваничівського району Волинської області. Валентина прикута до ліжка з 13 років, і коли однолітки йшли в школу, дівчинка сідала малювати. Першим малюнком була снігова баба. Мама домалювала до сніговика горобчика, і ця незвична снігова баба з горобчиком й стала поштовхом… до відчуття творчості. Безмежно закохалася в графіку Леоніда Неймарка, яку побачила в місцевій газеті. Копіювала його малюнки. По десять-двадцять разів. Копіюючи Неймарка, Валентина й сама почала творити. Багато чого підказав учитель малювання із села Мовники Панас Ярощук. А згодом сусідка познайомила Валентину з директором Володимир-Волинської художньої школи Адамом Михаликом. Побачивши у дівчини малярський хист, порекомендував вступити на факультет образотворчого мистецтва Московського університету культури і мистецтв. Пані Валентина вибрала саме графіку для самовираження, бо філігранний штрих, виконаний гелевою ручкою чорного кольору, дає змогу тонкими, мереживними лініями линути у світ фантазії, відтворювати красу природи до найменших дрібниць. Коли Валентину слухалась ще й ліва рука, вона випалювала на дереві портрети і пейзажі, а також чудово вишивала. Особливо дорогі їй ті рушники, що вишивала дівчатам, які виходили заміж. На щастя, на долю… Якось дівчата принесли з бібліотеки газету “Сільські вісті”. Відтоді й почалася її багаторічна дружба з редакцією. Протягом багатьох років її графіка друкувалась на сторінках “Сільських вістей”, а також газет “Волинь” та “Колос”. 2012 року вийшов з друку альбом графіки “Поезія штриха” по книзі “Пори року”, куди ввійшло 230 графічних малюнків. Творами Валентини Протопоп проілюстровано книги Олександра Матійка “Потоки”, “Росяниця”, Віри Хом’як “Віра. Надія. Любов”, Йосипа Струцюка “Буб”, Іллі Темертея “Поезії”, Лариси Шахової “Грудочка цукру”, Ольги Вікторівни Соколовської “Я в душу сонце й райдуги впускаю”, альманах “Україна — моя Батьківщина”, 2006, “Неопалима купина”. Неодноразово її вишивані рушники, серветки, графічні малюнки були представлені на різних виставках. Нині Валентина Протопоп — член обласної творчої лабораторії для обдарованих інвалідів (м. Луцьк). Нагороджена багатьма дипломами, грамотами, відзнаками. 2012 року стала переможцем акції “Самородки із народу”, ініційованої газетою “Волинь — нова”. У 2003 році отримала відзнаку Іваничівської районної адміністрації “Людина року району”.
Творчість дає Валентині наснагу, зміцнює віру в свій талант, окрилює. Двері її дому завжди відчинені. Ніжна душею і сильна духом, вона зігріває людські серця своїм теплом, засіває їх добром. Своїми дивовижними пейзажами, натюрмортами вона відкриває перед нами трепетну красу рідної землі. Малюнки мисткині зачаровують піднесеністю, урочистістю і викликають захоплення талантом і мужністю цієї сильної жінки, яка не заховалася зі своєю бідою від людей, а, навпаки, дарує їм радість.
Отож талановита мисткиня запрошує всіх читачів відвідати виставку з її роботами в столичній бібліотеці ім. Тараса Шевченка та отримати щиру радість від краєвидів чистої природи рідного краю: “Шановні друзі, знайомі і незнайомі! Звертаюся до всіх тих, хто шанує мистецтво, кого цікавить графіка. Також запрошую ознайомитися, оцінити мої роботи, які створені з уявлення і зафіксовані у пам’яті (коли була можливість виїхати інвалідним візком на вулицю та помилуватися краєвидами волинського краю), відвідати виставку “Мелодія штриха”. Ви відчуєте мелодію пейзажів, яку дарує нам природа і яку я передаю штрихом… Вчіться бачити, цінуйте красу природи!”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment