Від троїстої музики — до фолк-року

В Українському домі вже втретє завдяки підтримці Департаменту культури КМДА відбувся Київ-етно-мюзік-фест “Віртуози фолку”. Мета фестивалю: об’єднати всіх, хто у своїй творчості звертається до скарбів української народної музики (“автентиків”, “академістів”, представників сучасних музичних напрямів), створивши широкий майданчик для спілкування, а також відкрити нові цікаві імена.

— Нам приємно, що фестиваль перетворюється на таку собі творчу лабораторію, коли після кожного фестивалю народжуються нові цікаві творчі проєкти. Торік ми презентували проєкт “Володарі стихій”, більшість учасників якого познайомилися саме тут. Цього року у нас так само буде кілька несподіваних творчих дуетів, як наприклад виступ ансамблю “Кралиця” разом з фанковим гуртом “Folky Funky” чи спільний номер ансамблю “Дніпро” та фолк-рокового гурту “The doox”. Ну і, звичайно, майстри народної творчості, майстер-класи, спілкування і діалог різних поколінь — усе це створює неповторну атмосферу, яку можна відчути лише на нашому фестивалі, — розповідає виконавчий директор фестивалю Любомир Матейко.
— Цього року на конкурс надійшло близько 120 заявок з різних регіонів України, до фіналу відібрано 28. Учасники фестивалю презентували всю Україну: від Донбасу до Карпат, від Полісся до Слобожанщини. “З кожним роком географія учасників лише розширюється. У нашому фестивалі бере участь, можна сказати, чотири покоління: від наймолодших виконавців до музикантів та майстрів вельми поважного віку. Ми сподіваємось, що всі наші учасники здивують усіх професійністю, віртуозністю і сміливими творчими експериментами, а наш фестиваль відкриє для них нові перспективи, — зазначає автор проєкту, генеральний директор Київ-етно-мюзік-фесту “Віртуози фолку” народна артистка України Олена Кулик.
Як і в попередні роки, ІІІ Київ-етно-мюзік-фест “Віртуози фолку” перетворився на своєрідний марафон української пісні в усіх її проявах. З 10-ї ранку в Українському домі працювали дві сцени: в центральній залі в режимі нон-стоп відбувалися виступи конкурсантів і почесних гостей фестивалю, а в концертній залі у цей час тривало прослуховування “на живо” учасників конкурсної програми. Цікавим було жанрове розмаїття фестивалю — від автентичних виконавців, сольного співу, сольного інструментального виконання, академічного ансамблевого музикування, гуртового співу, троїстої музики до етно-джазу, фанк-фолку, фолк-року та інших експериментів.
А народні майстри та майстри з виготовлення музичних інструментів демонстрували свої роботи, проводили майстер-класи, навчали гри на інструментах. Особливий інтерес викликали українські розмальовки-антистреси, одяг та мальована кераміка від Олесі Вакуленко (до речі, саме вона виготовила авторські тарілки-сувеніри для переможців фестивалю та є розробником фірмового стилю цьогорічного фесту), вироби з соломи знаної майстрині з Луцька Марії Кравчук, проєкт “Виткані мрії” Олени Попової, авторські ляльки з кукурудзи та інших природних матеріалів Людмили Павлової, килими Ліани Лістунової, вишивки Ольги Костюченко. А також торбани та кобзи Юрка Фединського та Назара Божинського, електробандури Івана Ткаленка, авторські інструменти, виготовлені за власними оригінальними конструкціями Василя Волівача, сімейства сопілок, окарин, пан-флейт Володимира Віхренка, Василя Нагірного, Костянтина Мітокару, Ярослава Лошака та ін. Цього року свої роботи презентували і колективні учасники: студенти Миколаївського коледжу культури і мистецтв та майстри Львівської фабрики “Акрополіс”.
До участі в гала-концерті, крім переможців та учасників фестивалю, запросили відомих артистів Ілларію, Ніну Матвієнко, Олену Кулик та ансамбль “ДНІПРО”, гурти The Doox, суперпроєкт від Олеся Журавчака & Нікіти Рубченка & Ars Nova, GG ГуляйГород, Кралицю & Folky Funky, Георгія Матвіїва та ансамблеву групу НАОНІ, Кирила Стеценка, Івана Ткаленка, гурт Zgarda, і багато інших… Ведучими фестивалю були Анна Заклецька та Юрій Доник.
— Ми прагнемо показати багатство української народної музики і пісні, показати, що вона прекрасна і захоплива і в автентичному виконанні, і в академічному, модерному, етно-джазовому чи фолк-роковому звучанні. Коли це музичне різноманіття поєднується на одній сцені і на одному концерті, ми можемо відчувати силу і велич зв’язку поколінь через музику і творчість, — зазначив арт-директор фестивалю Олесь Журавчак.

Власн. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment