Зберігаючи ім’я роду

О. А. ЮРЧИШИНА,
м. Вінниця

Олексій Боржковський народився 1934 р. у місті козацької слави Брацлав на Вінниччині. 27 листопада 2019 р. святкуємо 85 років від дня народження підполковника медичної служби у відставці, краєзнавця й громадського діяча, єдиного у великому родоводі нащадків українського поета-класика й лікаря Степана Руданського. Нині пошановувач рідного слова, людинолюб і життєлюб є членом Житомирського ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка та Партії захисників Вітчизни. Щороку брав участь у Всеукраїнському літературно-мистецькому святі гумору й сатири ім.  С. Руданського на Вінниччині, Всеукраїнських фестивалях української книги у Феодосії, літературно-мистецьких святах “Ялтинська весна Степана Руданського”, організував збір книг для бібліотеки, названої ім’ям поета й лікаря в Сімферополі. Допомагав у створенні музейної кімнати в Ялтинському навчально-виховному комплексі № 15 “Гімназія-школа-садок” ім. С. Руданського; виборював право для цього навчального закладу носити ім’я великого українця. Ініціатор видання конверта й марки з  зображенням С. Руданського до його 175-річчя, учасник відкриття меморіальної дошки С. Руданському в м. Кам’янці-Подільському (2015).
Автор численних краєзнавчих статей, серед яких чільне місце належить публікаціям про його славний рід. Світлини О. Боржковського ілюструють низку видань: “Степан Руданський (1834—1873). Поет, лікар, громадянин” (Київ, 2009; О. Боржковський — один із укладачів); “І я знов живий світ оглядую…”.
На могилах Ольги Руданської та її чоловіка, священника Стефана Комарницького, в с. Малі Кутища на Вінниччині лікар за власний кошт виготовив і встановив меморіальні дошки, виклопотав спорудження пам’ятника поету та перейменування центральної площі в Калинівці на Вінниччині іменем С. Руданського.
Олексій Боржковський — лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського (2010). Нагороджений медалями “Будівничий України” (2014), двічі медаллю “За вірність традиціям” (2015, 2016), “За заслуги перед містом” 3-го ступеня (відзнака Житомирської міської ради; 2017), нагрудним знаком “180 років Руданському С. В.” (2014), багатьма ювілейними медалями, грамотами й подяками начальників військових шпиталів і військових гарнізонів та ін.
Двоє синів, восьмеро внуків, п’ятеро правнуків лікаря є продовжувачами славетного роду. Олексій Боржковський увійшов до Книги рекордів м. Житомир як найстарший працюючий військовий лікар і єдиний нащадок Степана Руданського у місті. Все своє життя творив добро, примножував славу роду, славу України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment