Патріарх книговидавничої справи

100-річчя видавництва «Дніпро»

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
У Музеї книги і друкарства України 28 листопада відбулося відкриття великої виставки “Ой “Дніпро”, “Дніпро”…”, присвяченої 100-річчю видавництва художньої літератури “Дніпро”, заснованого у травні 1919 року, коли ще тривала Українська революція. У 1970—1980-ті роки “Дніпро” було одним із найвідоміших видавництв в Україні і належало до 5-ти найбільших у світі.

Видані у попередні десятиріччя книжки “Дніпра” ще й тепер читають не тільки у великих міських бібліотеках, а навіть у найвіддаленіших селах України. З діяльністю саме цього унікального для нашої країни видавництва тісно пов’язаний розвиток і української художньої літератури, і книжкової графіки.
Відкриття виставки відбулося за участю відомих державних, громадських і культурно-мистецький діячів, зокрема голови Держкомтелерадіо України Олега Наливайка, його першого заступника Богдана Червака та заступника голови Миколи Білоуса, голови Українського фонду культури ім. Бориса Олійника академіка НАН України Олександра Бакуменка, професорки, лауреатки Шевченківської премії Раїси Іванченко, професора, тричі доктора: мистецтвознавства, філософії і богослов’я Дмитра Степовика, ученого секретаря Товариства “Знання” України Василя Василашка, керівника об’єднання “Громада і закон” Михайла Ільницького, голови Ради національних спільнот України Ашота Аванесяна та інших. Вітальне слово від Музею виголосила директор, кандидат історичних наук Валентина Бочковська. До привітань долучились колеги — керівники поважних українських видавництв “Веселка”, “Мистецтво”, “Кліо” та ін.
Урочистості вів представник Держкомтелерадіо України Олексій Кононенко. Директор видавництва, заслужений діяч культури України Олександр Семенович Кудрявцев вручив почесні грамоти письменникам, колишнім і нинішнім працівникам видавництва, авторам та почесним гостям. Серед нагороджених — і автор цієї публікації. Мистецьку частину урочистостей прикрасили виступи заслужених артистів Олександра Коляди, Ірини Пирсанової та студента Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Юрія Кобзаренка — автора багатьох пісень на актуальні теми сучасності.
У рамках урочистостей відбулася презентація нової книжки “В сузір’ї “Дніпра”, присвяченої 100-річчю видавництва, а також відкриття виставки кращих досягнень “Дніпра”, яка триватиме в музеї до 10 січня 2020 р.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment