В останні дні осені

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Національному музеї літератури України протягом останніх кількох місяців діяла програма “Теплі осінні зустрічі”. Слухачі мали можливість насолодитися музикою, були і вечори поезії. А одним з останніх акордів “Теплих осінніх зустрічей” став концерт камерної вокальної та інструментальної музики.

Музичний подарунок підготували кандидат мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського Ірина Шестеренко, заслужена артистка естрадного мистецтва України Інна Андріяш і юна виконавиця Софія АндріяшМісько.
У концерті прозвучали твори Фредеріка Шопена, Франца Шуберта, Вінченцо Белліні, інших зарубіжних композиторів, але найбільше уваги приділили музиці українських авторів. Талановитих виконавиць привітало Товариство Олени Теліги, членкинями якого вони є, та колектив Національного музею літератури України.
— Музей літератури запланував концерт, присвячений прощанню з осінню, провести який запропонували Ірині Шестеренко, — розповідає Інна Андріяш. — А пані Ірина запросила взяти в ньому участь мене й мою доньку Софію, оскільки я маю твори з осінньою тематикою.
Особливу увагу ми приділили творчості Віталія Кирейка, оскільки у грудні він народився, а в жовтні відійшов за межу життя. Проводимо концерти вже 20 років. Один із таких творчих вечорів з успіхом пройшов у Національній музичній академії України за участю Національного оркестру народних інструментів України від керівництвом Віктора Гуцала. Саме з цим колективом я записала свій перший музичний альбом “Я в серці маю те, що не вмирає”, куди ввійшли чотири твори В. Кирейка.
Крім цього звернулися до музичної класики. Я оперна співачка, виконую класичні твори на будьякому музичному заході. Цього вечора заспівала каватину Норми з однойменної опери Белліні “Норма”. Нещодавно я її виконувала в Іспанії на престижному Міжнародному фестивалі Мерсе, покровителя Барселони, де ми з донькою та з Українською асоціацією “Джерело” представили Україну. Норму я співала в українській вишиванці, а потім подарувала глядачам народну пісню “На вулиці скрипка грає”, і разом з донькою Софією — “Мамину сорочку”. До свого виступу додала танок з червоною українською хусткою. Глядачі довго аплодували і не хотіли відпускати нас зі сцени! Класику знають всюди, а українську музику — ні. Тому було особливо приємно дарувати іспанцям свої рідні пісні.
Новий 2019 рік для мене почався у Барселоні. Після Божественної літургії в українській православній церкві 13 січня пішла колядувати та щедрувати центральною вулицею цього міста (Рамбля) до площі Каталонії. Ми з Софією та професійними співакамиукраїнцями з Барселони йшли поряд з організатором цього Вертепу, президентом української Асоціації Ольгою Дзюбан, яка нас саме і запросила на це дійство. Співали колядки і щедрівки. Музичний Фестиваль національних культур “Єднання співочих сердець”, який я започаткувала в Києві й проводила в Українському домі, хочемо провести і в Іспанії. Для цього треба бути знаною в Барселоні. Я лише розпочала тут знайомити місцевих жителів та туристів зі своєю творчістю та давати перші майстеркласи з вокального мистецтва.
Маємо багато творчих планів. І далі втілюватимемо в життя фестиваль “Єднання співочих сердець”. Присвячуватимемо нові проєкти Віталію Кирейку (через два роки відзначатимемо його 95літній ювілей).
Працюватиму над тематичними програмами. Хочу організувати вечір оперної музики зі світових шедеврів, готуватиму вечори української та європейської музики у виконанні кращих учнів моєї вокальної школи Володимира Соломончука, Михайла Рогальського, Катерини Крюкової, Діани Мойсеєвої, Наталії Ткач і, звичайно, моєї доньки Софії, оскільки вона також є однією з моїх учениць.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment