Говорили про нескорений український Донбас

Валерій РОМАНЬКО,
член ВУТ “Просвіта”, член НСПУ, м. Слов’янськ Донецької обл.
У гостинній залі Слов’янської центральної міської бібліотеки імені М. Петренка зібралися члени ВУТ “Просвіта”, краєзнавці, бібліотекарі, учні та студенти педуніверситету, журналісти. Того дня відбулася презентація другого номера історикокраєзнавчого та літературномистецького альманаху “Степ/Step: Нескорений український Донбас”. У гості до слов’янців прийшли члени редакційної колегії альманаху на чолі з редактором, головою ГО “Товариство Олекси Тихого”, членом НСКУ Євгеном Шаповаловим.

Захід відкрила директор Слов’янської міської бібліотеки імені Михайла Петренка Лариса Мамедова. Альманах представив його редактор, член НСКУ та член ВУТ “Просвіта” Євген Шаповалов. Він зупинився на труднощах, які довелося побороти, щоб видання побачило світ, на його особливості як національнопатріотичного видання, на відміну від тих, яких сьогодні чимало на Донеччині. Знаковою статтею, яка відкриває альманах, є стаття “Донецька рана України” відомого земляка, академіка Івана Дзюби.
Далі про особливості своїх статей говорили автори часопису. Краєзнавець та письменник Валерій Романько подав до альманаху статтю “Андрій Малишко і Василь Стус: діалог двох митців”, а також передмову до творчих доробок поета з Донецька Станіслава Жуковського “Лишається вірним українському слову, рідній державі”. Він зачитав вірш поета з окупації “Дебальцеве”, а також проаналізував художній репортаж свого сина Олександра “Вічне середньовіччя хворої провінції”, який теж вийшов у цьому номері альманаху.
Історик, просвітянин Володимир Качур детально проаналізував свою статтю “Дружківка під час трьох революцій”.
Журналіст та краєзнавець Євген Фіалко розповів про недавні трагічні сторінки нашої історії — окупацію рідної Дружківки російськими найманцями навесні та влітку 2014 року. Ці події він висвітлив у статтях “Жертвы и палачи. Рассказ о том, что происходило в Дружковке в маеавгусте 2014 года” та “Его “преступление” — любовь к Родине”.
Член НСКУ, відповідальний секретар Донецького обласного краєзнавчого музею Дмитро Білько розповів про свою статтю “Коротка біографія Г. Стеценка на тлі доби”, а також представив черговий випуск історикокраєзнавчого журналу “Донеччина: Природа. Люди. Культура”, який видає ДонОКМ.
З короткою промовою виступив скромний, але мужній Анатолій Водолазький, який у період окупації Дружківки 22 травня 2014 року вийшов з прапором України у центр міста, до пам’ятника Леніну. Через 15 хвилин його схопили окупанти, побили, кинули за ґрати. Дивом залишився живим. Пізніше був відзначений високою нагородою “Народний Герой України”.
У цьому номері альманаху вміщено вірші членів НСПУ Василя Голобородька та Юрія Доценка; статті краєзнавця, письменника Вадима Оліфіренка про Василя Гайворонського та Василя Голобородька; матеріали викладача вищої школи Володимира Алтухова про Данила Шумука та Анатолія Лупиноса. І, звичайно, продовження матеріалів з архіву Олекси Тихого — цього разу “Роздуми про українську мову та культуру в Донецькій області” та “Словник невідповідних норм української літературної мови”.
Усі матеріали альманаху “Степ/Step”, об’єднує тема нескореного українського Донбасу, адже їх підготували справжні патріоти, яким долею судилося жити у Донецькому краї, цій прекрасній частині незалежної України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment