Дідух з Рівного в експозиції музею Івана Гончара в Києві

Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області по завершенні Колядних свят, 23 січня 2020 року, урочисто передало величного дідуха, який стояв на майдані Незалежності у Рівному, на постійне експонування до Національного центру народної культури у м. Києві — ­музею Івана Гончара.

Колектив Національного центру швидко і з радістю відреагував на пропозицію стати хранителем величного українського православного оберега.
Відтепер і протягом наступних років рівненського дідуха має нагоду побачити вся Україна, численні гості Києва, шанувальники української культури та туристи з-за кордону.
Рівненський дідух унікальний. Він відповідає усім сакральним вимогам структурної будови Світлого Ірію. Заввишки понад 4 метри, стоїть на трьох ногах, має чотири канонічних рівні і вінчається дванадцятикутною зіркою — символом Творця.
В урочистому дійстві передачі дідуха музею взяли участь представники Товариства з Рівного, керівництво Українського товариства охорони пам’яток історії та культури з м. Києва (голова Бур’янова Марина Іванівна), керівництво та працівники музею Івана Гончара (генеральний директор Гончар Петро Іванович, заступник генерального директора Пошивайло Тетяна Миколаївна), члени Міжнародної Асамблеї ділових кіл (віцепрезидент Вознюк Віктор Володимирович), гості та небайдужі українці.
Віднині Національний центр народної культури має стати головним хранителем величного православного дідуха, місцем, де кожен українець зможе відчути енергетику сакрального оберега, який символізує структуру Все­світу та його духовної основи.
На урочистій події звучали поезії про українську духовність від Вознюка Віктора Володимировича (віцепрезидента Міжнародної Асамблеї ділових кіл).
Ця подія — лише початок майбутньої плідної співпраці музею Івана Гончара, Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області та всіх небайдужих до долі України.
Представники Товариства розказали про етапи дослідницької роботи, яка передувала створенню дідуха, про натхненників ідеї його створення і працю задля реалізації задуму.
Члени жіночої секції “Берегиня” провели короткий майстер-клас з виготовлення родинних дідухів. Творчий керівник розказала про способи соломоплетіння, про особливості технік формування православних оберегів.
Вона зазначила, що у давнину такі обереги на Коляду та Різдво виготовляла кожна українська православна родина.
“Берегиня” як частина Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області і надалі популяризуватиме українські сакральні обереги (дідухи, жайвори, символи кола життя), і вчити зацікавлену молодь їх виготовлення.
Дійство відбулось в урочистій атмосфері та з патріотичним піднесенням.
Величного дідуха можна побачити у музеї Івана Гончара за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 19.

Слава Україні!

Українське товариство
охорони пам’яток історії
та культури Рівненської області

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment