Положення про літературну премію імені Миколи Томенка

Щорічна літературна премія імені Миколи Томенка (далі — Премія) засновується Шполянською райдержадміністрацією, Шполянською райрадою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творчою відзнакою, якою нагороджують письменників за високохудожні твори українською мовою в жанрах поезії, поезії для дітей, малої прози та драматургії, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, звеличують жіночу долю, несуть у собі державотворчі смисли, національну ідею, висвітлюють демократичні й історичні цінності суспільства, збагачують мову й культуру та не відзначені іншими преміями.
Премія на конкурсних засадах присуджується щороку 24 травня — до дня народження Миколи Даниловича Томенка (25.05.1937—29.08.2017) і вручається на Шполянщині.
Премія встановлюється у двох номінаціях:
— поезія, дитяча поезія,
— мала проза, драматургія.
На здобуття премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами чи видрукувані в літературних часописах протягом останніх п’яти років. Одна й та сама особа не може ставати лауреатом премії двічі.
Подання творів на здобуття премії проводиться з 15 січня до 15 квітня того року, в якому відбувається вручення Премії.
Право подання претендентів на премію мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів, культурних інституцій (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.
Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає на адресу сектору культури Шполянської РДА такі документи:
— офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;
— 5 (п’ять) примірників представленого твору чи творів та їхній електронний варіант (за наявності);
— рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).
Забезпечення дотримання вимог щодо висунення творів на здобуття премії, їх конкурсний відбір та присудження премії здійснює конкурсна комісія, яка є колегіальним органом.
Персональний склад конкурсної комісії затверджується сесією Шполянської районної ради і формується з 11-ти осіб, компетентних у царині літератури й літературознавства, в т.ч. не менше трьох письменників від Національної спілки письменників України, Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України та одного з членів родини письменника.
Засідання конкурсної комісії є правочинним за умови присутності на засіданні двох третин від її загального складу. Остаточне рішення конкурсна комісія ухвалює простою більшістю голосів. Якщо за результатами голосування жоден претендент не набрав більше половини голосів членів конкурсної комісії (50% + 1 голос від загального складу), проводиться повторне голосування до досягнення результату.
Кожен член конкурсної комісії зобов’язаний не допускати конфлікту інтересів під час проведення конкурсного відбору.
Протокол засідання конкурсної комісії підписують головуючий на засіданні та секретар конкурсної комісії.
Свої обов’язки члени конкурсної комісії виконують на громадських засадах.
Оголошення про конкурс, хід його проведення й результати висвітлюються в засобах масової комунікації.
Особам, яким присуджено премію, присвоюється звання лауреатів премії ім. Миколи Томенка, вручається диплом, медаль та виплачується грошова винагорода. Загальна сума премії становить 5000 грн, яка розподіляється за двома номінаціями по 2500 грн кожна. Фінансування премії проводиться за рахунок коштів районного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
Всі книги, які були направлені для конкурсу, після результатів проведення конкурсу безоплатно залишаються в Шполянській районній бібліотеці імені Миколи Томенка для поповнення книгофонду.
Адреса сектору культури Шполянської РДА:
20603 вул Лозуватська, 62
м. Шпола, Черкаська область
Телефон: 04741 5-23-02

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment