Балетна мозаїка в Національній опері України

Володимир КОРНІЙЧУК

Під такою назвою на сцені Національної опери України за сприяння Департаменту культури Київської міськдержадміністрації відбувся незабутній гала-концерт студентів та учнів Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря.
З-поміж масштабних хорео­графічних робіт талановитого творчого колективу академії слід виокремити балет на одну дію “Зимова казка” І. Іващенка, Є. Досенка у постановці заслуженого артиста України Олександра Нестерова та Лілії Мельніченок за мотивами хореографії П. Вірського (сценографія Т. Соловей, костюми В. Чижової).
Це народне зимове дійство, в якому юні виконавці продемонстрували глядачеві вишуканий професіоналізм, прозвучало як гімн незрадливому коханню, що уособила на сцені Снігова Дівчина (Валерія Гавришевська). Доповнив його фрагмент з балету “Лускунчик” П. Чайковського (хореографія В. Ковтуна) роботи викладачів академії: лауреата міжнародного конкурсу артистів балету Наталії Хоменко, заслуженого артиста України Владислава Солдатенка, Галини Зарицької та заслуженого артиста України, лауреата державної премії України імені А. Шекери, Дмитра Клявіна. Виконавці — студенти І—IV курсів спеціалізації “класична хореографія” (солісти Олександра Бородіна, Олег Бондар).
Мальовничу мозаїку гала-концерту урізноманітнили й оригінальні номери відділення класичної хореографії: варіація з балету “Дон Кіхот” Л. Мінкуса (хореографія О. Горського), па де труа з балету “Лускунчик” і варіація з балету “Спляча красуня” П. Чайковського (хореографія В. Вайнонена, М. Петіпа), фрагмент з балету “Пер Гюнт” Е. Гріга (хореографія Е. Клюга), адажіо з балету “Сюїта в білому” Е. Лало (хореографія С. Лифаря), інші сценічні номери.
Щодо народних композицій, то варто виокремити “Козачок з бубнами” І. Іващенка (хореографія О. Гомона), “Вербиченька” Л. Мухи (хореографія О. Сегаля), “Київські парубки” В. Рождєственського (хореографія П. Вірського) та “Чарівні дзвіночки” А. Гелуна (хореографія Л. Гелун).
Спостерігаючи за творчою еволюцією Київської муніципальної академії танцю, підкреслю: нині вона стала один із найпомітніших в Україні вищих спеціалізованих навчальних хореографічних закладів, який виробив власний постановочно-балетмейстерський стиль, своє неповторне творче обличчя, що позначене технічною досконалістю, чіткою характерністю й артистичністю художніх образів. І все це талановито втілюють на кону Національної опери України (і не тільки!) обдаровані виконавці відділень класичної і народної хореографії.
Щодо постановок відділення народної хореографії, то їм притаманні гармонійні композиції з народного побуту, що позначені оригінальністю творчого задуму, котрі зачаровують глядача своїми бадьорими ритмами, соковитим народним гумором, запальним виконанням і сценічним артистизмом.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment