Батурин: туристичний сезон 2020

Наталія СУШКО,
завідувач сектору науково-освітньої роботи НІКЗ “Гетьманська столиця”.

В умовах карантину українські музеї, заповідники призупинили прийом відвідувачів, вимушено ізолювалися від тої аудиторії, яка є критерієм “успішності” та “ефективності”. Набрали популярності віртуальні екскурсії, онлайн зустрічі, але ніщо не може компенсувати подорожі туди, де можна доторкнутися до історії.
Національний заповідник “Гетьманська столиця” — один з найпопулярніших туристичних об’єктів Чернігівщини, який кожного року зустрічає сотні тисяч відвідувачів, перебуваючи на карантині, гідно долаючи складності ретельно готується до початку туристичного сезону.
Цього року заповідник затвердив власний логотип, розроблений співробітниками заповідника: Наталією Ребровою, Любов’ю Кіяшко, Володимиром Огієвським, Наталією Саєнко, Ольгою Семяновою, Тетяною Кербут у співпраці з заслуженим художником України Володимиром Тараном. Логотип несе в собі глибокий символічний зміст і символізує єдність пам’яток Батурина козацько-гетьманської доби.
Варто зазначити, що найрезультативніший візит до Батурина — це екскурсійний. В цьому сезоні ми об’єднали об’єкти: Майдан Гетьманської слави, Цитадель Батуринської фортеці, Музей археології та Воскресенську церкву — усипальницю К. Розумовського в одну екскурсію з промовистою назвою “Серце гетьманського Батурина”, з метою показати державність, єдність, сутність та значимість Батурина і до того ж — показати максимально зручно для відвідувача, “єдиною екскурсійною картиною” і заощадивши час.
Вперше в палаці гетьмана Кирила Розумовського до екскурсійного маршруту буде включена паркова тераса, що дасть можливість відчути велич палацово-паркового комплексу, до того ж — в компанії Кирила Розумовського! Ростова фігура керманича відтворена згідно портретного зображення видатного художника Помпео Батоні. Фото з Гетьманом на згадку зможе здійснити кожен.
Заповідник постійно поглиблює та вдосконалює роботу з підростаючим поколінням. В сезоні 2020 року ми вперше пропонуємо дитячу екскурсію “На гостинах у гетьмана Кирила Розумовського” для дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку, квест “Піднята вгору знову булава” для учнів середнього та старшого шкільного віку по території палацово-паркового ансамблю Кирила Розумовського.
Для старшого шкільного віку та для дорослої аудиторії підготовлено пізнавальний і цікавий квест “Батурин — серце Гетьманщини”, який об’єднав Майдан Гетьманської слави, Музей археології Батурина та територію Цитаделі Батуринської фортеці.
З метою вдосконалення організації обслуговування відвідувачів (туристичні об’єкти заповідника розташовані на певній відстані один від одного і мають три каси) впроваджується “Єдиний квиток” — на відвідування та на екскурсійне обслуговування, що збереже для відвідувача час, і приємним бонусом при цьому буде невелика знижка.
Привітність та гостинність завжди характеризують тих, хто першими зустрічає відвідувача “Гетьманської столиці”, а тепер обов’язковим стане і впізнаваність! Ми запроваджуємо корпоративне вбрання із зображенням логотипу заповідника.
Для комфорту та зручності саме в туристичному сезоні 2020 р. на території Цитаделі Батуринської фортеці та палацу Кирила Розумовського буде встановлено питні колонки, які придбав в подарунок “Гетьманській столиці” наш земляк Юрій Бут. І відтепер, як і в кращих музеях Європи, відвідувачі зможуть втамувати спрагу.
Заповідник з нетерпінням очікує завершення карантину і повернення до звичайного ритму життя, насиченого новизною, приємними враженнями від гамірливого позитиву відвідувачів. Всім бажаємо міцного здоров’я! Віримо в початок туристичного сезону та очікуємо на вас, шановні, відвідувачі!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment