Гордість Херсонщини

Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України
У переповненій світлиці відділу мистецтв Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара з ініціативи Громадських організації “Українська Хата — талантами багата” та “Херсонське обласне бібліотечне товариство” при підтримці Херсонського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта”, ТРК “Український Південь”, Суспільного телебачення та Українського радіо розпочав свій поступ новий культурнопросвітницький проєкт “Гордість Херсонщини”.

Цей проєкт, я впевнений, допоможе краянам ближче познайомитись з непересічними особистостями нашого рідного краю, які своєю повсякденною працею, своїми звершеннями несуть у серця земляків життєдайні сили вірити у краще майбутнє нашої смаглявої Таврії. Заступники директорів шкіл області з виховної роботи, учні Херсонської гімназії № 6, відомі митці Херсонщини, літератори та журналісти з Олешківського, Голопристанського, Білозерського районів та міста Херсон мали радість у цей день наснажитися позитивними емоціями від зустрічі з героїнею нашого першого засідання — відомою українською художницею, картини якої входять у каталоги кращих творів України 2017, 2018 років, знаною майстринею, роботи якої зачаровують, поетесою і співачкою Інною КрасновськоюКафтан.
Присутні ознайомились з творчим і життєвим шляхом пані Інни, яка народилась у Криму, у Джанкої, закінчила Сімферопольське училище культури і уже понад 30 років працює бібліотекарем Каланчацької ЦБС. Все своє свідоме життя вона пише вірші та пісні і чудодійні картини, які несуть у собі заряд позитива та силу любові і добра. Розуміючи, що для професійного росту як художника окрім таланту та неймовірної працездатності необхідні ще й базові знання, Інна КрасновськаКафтан 2015 року, вже у зрілому віці, з відзнакою закінчує Херсонське училище культури, відділення народноужиткового мистецтва.
Її картини “Берегиня”, “Кавундерево”, “Хатадідух” виконані в унікальному авторському стилі, в техніці, яку авторка найменувала “Цвітиці”.
Лауреати всеукраїнських конкурсів вокалістів Іван Бурлака та Тетяна Дудкіна разом із Народним вокальним ансамблем “Южаночка” Каланчацького РБК (кер. Лідія Крайнова), в якому вже понад 25 років співає і Інна КрасновськаКафтан, запальними українськими піснями додали наснаги глядачам на подальшу діяльність заради утвердження української мови та української державності на теренах Соборної України.

Свято душі
Саме так охарактеризували присутні другу зустріч у рамках проєкту “Гордість Херсонщини”, яка відбулася у світлиці відділу мистецтв Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. Віртуозна гра на гармошці та баяні легендарного музиканта і композитора, заслуженого працівника культури України, народного гармоніста України Михайла Баєва та його учня, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів гармоністів Станіслава Кандиби вразила серця глядачів.
Керівник проєкту Олег Олексюк ознайомив краян зі злетами у творчому житті маестро, який з 5 років і до сьогодні, коли йому виповнилось вже 81, ніколи не зраджував гармошці з баяном, щодня від 2 до 8 годин він присвячує грі на улюблених музичних інструментах.
З уривків із відеофільмів про нього, а їх понад 50 загальною довжиною понад 30 годин часу, глядачі могли почути виступи уславлених народних колективів Станіславської Дитячої школи мистецтв: народного оркестру народних інструментів, народного ансамблю народної пісні “Ольвія” та Народного вокального чоловічого ансамблю “Ясени”, якими понад 35 років незмінно керує Михайло Феодосійович Баєв. Також цікавим і незаангажованим були виступи фанатів уславленого музиканта — учасників Народного ансамблю народної пісні “Велетняночка” Велетенського СБК (кер. Микола Буднік), солістки колективу Світлани Мішиної та лауреата всеукраїнських конкурсів вокалістів Івана Бурлаки, який також свій творчий шлях розпочинав з уроків гри на гармошці.
Пригадували і висловлювання про майстра гри на гармошці легендарних Людмили Зикіної та Льва Лещенка, Дмитра Гнатюка та Святослава Марцинківського. Чимало схвальних відгуків ми почули і в нашому традиційному розділі зустрічі “Вільний мікрофон” від шанувальників: заслуженого журналіста України Любові Лагутенко, методиста Станіславського СБК Людмили Нікіфорової, відомого поетапісняра Анатолія Дунаєва та кандидата педагогічних наук, директора Херсонської ДМШ №3, композитора Ігоря Полевікова.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment