Народ має право повстати…

Микола КУЛЬЧИНСЬКИЙ,
голова Полтавського ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

На запрошення Полтавської “Просвіти” вшанувати день народження Пророка відгукнулися крім членів та прихильників “Просвіти”, просто громадян, ще й парафіяни Свято-Покровської Церкви на чолі з панотцем Миколою, який завжди був активним членом клубу “Рідне слово”, заснованого мною 1987 року. А коли прийшов час, то взяв на себе нелегку ношу створення з членів клубу першої громади Української автокефальної православної церкви та будівництва і полтавської єпархії, і полтавських храмів УАПЦ, згодом УПЦ КП, а нині ПЦУ. Тож почали ми з короткої літії по Кобзареві, потім я виступив зі вступним словом. Говорив про Скрижалі пророчого Шевченкового Духу, на яких він записав нам на віки, якими маємо бути, щоб не судилося “в сусідів бути гноєм, тяглом у поїздах їх бистроїзних” (“Мойсей”. Іван Франко). І перша його заповідь — “Свою Україну любіть”, любіть Бога і ближнього свого, отже, “Обніміться ж, брати мої, Молю вас, благаю”, а вже з любові прийде розуміння, що “Нема на світі України, Немає другого Дніпра”. Розкриються очі й на нашого лютого і підступного ворога — Російську імперію з її вічним прагненням поневолювати й загарбувати. Геніальне Шевченкове “Нам тілько сакля очі коле: Чого вона стоїть у вас, не нами дана,” дочиста здирає з Росії всю її облудну позолоту визволителів, просвітителів, цивілізаторів і являє світові, виводить на день Божий огидну диявольську потвору насильника, злодія, брехуна, убивцю й ката. Заповідає нам Пророк: “Розкуйтеся, Братайтеся” і як велику винагороду за праведність і любов “Добре жить тому, чия душа і дума, Добро навчилася любить”. Учасники вшанування прийняли звернення до президента України, воно відкрите для підписів усіх, хто з ним згоден.
Звернення
учасників зібрання на вшанування дня народження Тараса Шевченка до президента України

Пророк України — Тарас Шевченко, як ніхто інший розкрив справжню диявольську суть Російської імперії — загарбувати й поневолювати:
“Нам тілько сакля очі коле:
Чого вона стоїть у вас, не нами дана”.
Скрізь і всюди має бути Росія, у сучасній інтерпретації — “русскій мір”. З часів Тараса Шевченка і до сьогодні оця загарбницька суть Росії стала ще жорстокішою і підлішою, особливо у ставленні до українців і їхнього права бути окремим народом зі своєю державою, своєю мовою і культурою, з правами і свободами вільних громадян без побєдобєсій, без переслідувань за інакше мовлене слово, без смертей нашої молоді на загарбницьких війнах імперії, без гидотного і брутального лихослів’я, без принижень національної і соціальної гідності людей.
Ми закликаємо Вас, пане президенте, прочитати всього Тараса Шевченка, від титли до титли, не пропустити жодної коми, і ми надіємось, Шевченкове гасло “Борітеся — поборете, Вам Бог помагає”, стане Вашим “Вірую”, стане плоттю і кров’ю Вашого єства і Вам відкриється шлях українців до перемоги над лютим і підлим ворогом. Виховані Тарасом Шевченком, ми цей шлях бачимо: духовна єдність українців у захисті своєї держави, своєї мови і культури, щоб не було серед нас “землячків з циновими ґудзиками”, готових повзати на колінах перед катами. Це нам, а не їм Пророк подає приклад, як з ними поводитися у словах, повних погорди до зрадників, які об’їлися московської блекоти і відцуралися рідної мови — “Вмію, та не хочу”.
Це зміцнення української держави в усіх її аспектах — соціальних, гуманітарних, військових. Олігархи, що обплутали Україну павутинням визиску та відвертих пограбувань українців, мають покинути нашу державу або працювати на її процвітання та зміцнення. Це сильна армія, огорнута любов’ю і пошаною українців та постійним піклуванням про неї української держави. Це послідовна дипломатія, спрямована на формування антиросійського блоку держав.
Виходячи зі сказаного, ми надіємось, що Ви, пане президенте, припините будь-яке розведення військ, що на практиці означає втрату наших земель, политих кров’ю наших героїв. Припините будь-які розмови про вибори на окупованій території, бо це значить, що Ви хочете приєднати Україну до ОРДЛО з усіма наслідками, які з цього витікають, а саме терор проти українських патріотів, поступова ліквідація української державності. Ба більше: населення сходу і півдня України в результаті бездіяльності української держави протягом десятиліть заражене вірусом російського расизму до українців, які не зрадили ні свого українського імені, ні своєї мови. На окупованих же територіях ця злоба і ненависть до всього українського ще більша, ніж на контрольованих. За шість років окупації душі й розум наших громадян остаточно поневолено російським расизмом, махровим українофобством. Про які вибори може йти мова? Хіба що через 20 років після звільнення нашої землі.
І третє. Вимагаємо, пане президенте: не чіпайте закон про державний статус української мови. Половину нашої нації російські комуністичні загарбники знищили, щоб убити нашу мову. Сотні й десятки тисяч наших мучеників помирали за неї, але не каялися і не зраджували її по російських катівнях і концтаборах. Хай відсохне у того рука, хто посміє підняти її на вистражданий Закон про державний статус української мови.
І зважайте, пане президенте: джерелом влади є народ. Коли його зраджують, він не тільки має право, а й зобов’язаний повстати і покарати зрадників.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment