Просвітяни Білоцерківщини закликали до єднання

Традиційно Білоцерківська “Просвіта” вшановує пам’ять Тараса Шевченка. Просвітяни Білої Церкви є співзасновниками і меценатами молодіжного і дитячого конкурсів читців поезії Тараса Шевченка “Кобзарева зоря”. В Білій Церкві він став уже
31-м. Приємно, що діти враховують побажання міськ­районного об’єднання ВУТ “Просвіта” і декламують уривки з “Гайдамаків”, “Тарасової ночі”, “І мертвим, і живим…”, тим самим відкриваючи молоді серця для революційного та державницького напряму творчості Кобзаря.
Також Білоцерківська “Просвіта” ініціювала заснування премії імені Шевченківського лауреата Віктора Міняйла, якою нагороджуються учні та педагоги за дослідження української мови. Ініціативу підтримано патріотичними організаціями та місцевим самоврядуванням. 9 березня на урочистому мітингу з нагоди дня народження Тараса Шевченка було відзначено перших лауреатів. Це Микола Кугенко, учень 11 класу Білоцерківського навчально-виховного об’єднання “Ліцей-МАН”, — переможець у секції “Українська мова”; Юлія Ульянцева, учениця 11 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи №6, — переможець у секції “Українська література”; Катерина Кретюк, учениця 10 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи №6, — переможець у секції “Літературна творчість”; Володимир Терехов, учитель української мови і літератури Білоцерківського навчально-виховного об’єднання “Ліцей-МАН”; Ольга Братаненко і Ганна Качка — учителі української мови і літератури Білоцерківської загальноосвітньої школи №6.
Значний внесок у заснування премії зробив член “Просвіти”, начальник Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик.
На тому ж мітингу слово мав і голова Білоцерківського МРО ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Костянтин Климчук. Він сказав:
“Єднання! Ось головна теза творчості Тараса Шевченка. Але навколо чого ми маємо єднатися? Навколо української ідеології. Не підуть люди вмирати за долари. Але гасло “Слава Україні!” повело українців в атаку під кулі снайперів на Майдані Незалежності та під вогонь “градів” російських окупантів. Сьогодні країна стала на краю прірви. Але військові, просвітяни, волонтери, державотворці готові чинити спротив повзучій окупації. Нам втрачати немає чого. Ми готові боронити Україну навіть в партизанському русі. Єднаймося навколо України. Пам’ятаймо слова Тараса Шевченка: “В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля!”

Прес-центр Київського ОО ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment