Він був меценатом Пам’яті Михайла Гояна

Прощаємося з Михайлом Гояном. Його добрі друзі повідомили сумну звістку: вдома, в Австралії, помер Михайло Гоян. Австралія стала його постійним місцем проживання після того, коли він переїхав туди з Великої Британії. А до того була війна. Й була Українська дивізія “Галичина”, куди він зголосився добровольцем, як і тисячі юнаків з Галичини. Тодішні українські провідники сподівалися, що після розгрому Німеччини (а це вже розуміли чи не всі) може дійти до конфлікту альянтів, котрі не зможуть поділити всі трофеї так, щоб усі альянти були задоволені. Власне, це протистояння й почалося трохи пізніше, але до збройного зіткнення не дійшло. Була тільки “холодна” війна. Українські провідники вважали, що треба використати можливість сформувати мілітарну потугу в чужинецьких строях і під чужинецьким прапором, аби ця військова одиниця стала зародком Українських збройних сил, якщо завдяки конфлікту в середовищі альянтів настане зручна мить для того, щоб вибороти незалежну Україну. На жаль, все вийшло трохи інакше.
А ще до дивізії Михайло Гоян закінчив гімназію у рідних краях на Снятинщині, куди він неоднораз приїздив бажаним гостем для земляків у роки Незалежності України.
Михайло Гоян був одним із найенергійніших активістів українського життя в Австралії. Він засновував різні громадські організації, добродійні фундації, очолював українські освітні та допомогові товариства. Добре відомий в Україні родинний благодійний фонд Марії і Михайла Гоянів. Він був почесним членом редакційної ради видавництва “Веселка”, в якому закуповував книги для шкільних бібліотек. Ці книги є в школах різних областей України, куди приїздив Михайло Гоян зі щедрими дарунками.
Михайло Гоян тривалий час був членом Ліги українських меценатів. Його вагомий фінансовий внесок уможливлював реалізацію серйозних освітніх та культурних проєктів, котрими опікується Ліга.
Значну підтримку подавала родинна фундація Гоянів патріотичній українській пресі, на її рахунку десятки важливих книг, котрі змогли побачити світ саме завдяки фінансовій допомозі Гоянів.
Ліга українських меценатів сумує через смерть Михайла Гояна і висловлює глибокі співчуття його родині.

Володимир Загорій,
Олександр Огороднійчук, Владислав Сердюк,
о. Рафаїл Турконяк,
Михайло Ватуляк,
Володимир Поліщук,
Дмитро Павличко,
Михайло Слабошпицький

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment