Вшанування на Хмельниччині

Віталій МІХАЛЕВСЬКИЙ,
голова Хмельницького ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

Шевченківські дні для кожного українця переплітаються у вінок щемної синівської любові до нашого духовного батька, людинивелета, апостола правди і свободи, котрий усе життя поклав на вівтар служіння своєму народові, його захисту і возвеличенню. Великий пророк, Великий Українець, що належить до людейсвіточів, знаний і шанований людством. Цими днями весь світ вшановує легендарного сина українського народу. До його пам’ятників кладуть квіти, цитують його вірші.
4 березня у місті Волочиськ у дитячій бібліотеці Волочиської міської ОТГ відбулося обласне літературномистецьке свято “Іду з дитинства до Тараса”. На свято прибули Валентина Черноус, директор Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Тараса Шевченка, та Віталій Міхалевський, голова Хмельницького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка. Учасники дійства вкотре переконалися, що найкраще і найщиріше вірші Шевченка читають діти.
5 березня в Хмельницькому інституті МАУП відбулися Шевченківські читання учнів шкіл та студентів вишів міста. Понад 80 учасників протягом 5 годин декламували вірші Тараса Шевченка, актуальність яких вражає. Безсмертне Тарасове слово і тривожить, і водночас вселяє віру та надію, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й добробуту, зоря свободи і розквіту.
Того ж дня в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся літературнопоетичний вечір “І лине над землею Шевченкове слово”. Актуальність ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України — це те, що об’єднало всіх учасників заходу навколо безсмертного “Кобзаря”, 180річчя виходу першого видання якого відзначаємо цьогоріч. Художникемальєр Іван Юрков представив увазі присутніх колекцію “Кобзарів”, оздоблених в унікальних техніках емалі та фініфті. Кожна книжка в колекції Івана Юркова — це, без перебільшення, шедевр. Шевченкова хатина, Орська фортеця, де Шевченко відбував заслання, Катерина, широкий Дніпро… Ці та багато інших мотивів шевченкових творів лягли в основу картин з емалі, якими прикрашено обкладинки “Кобзарів”. Аналогів подібного, за словами майстра, не існує. Приємно здивував присутніх колекціонер Олександр Гуцуляк, який представив власну колекцію цінних та рідкісних “Кобзарів”, серед яких є прижиттєві видання.
А 9 березня сотні хмельничан зібралися біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку, бо сьогодні ми звертаємо до нього свої погляди, з його ідеалами і помислами звіряємо свої кроки в утвердженні української держави.
Глибоку шану та повагу Великому Кобзареві засвідчили, покладаючи квіти до його пам’ятника, керівники міста й області, підприємств, установ та організацій, депутати міської та обласної рад, керівники громадських об’єднань, громадськість міста.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment