Чи шануємо своїх громадян?

Іван ПРАВДИВИЙ

Шостий рік йде війна України з підступним московським ворогом. Смерть і горе принесла вона на українську землю. Тисячі життів віддали і продовжують віддавати за неї українські воїни і добровольці. Тисячі громадян України покинули свої домівки і майно в окупованих ворогом частинах Донбасу. Серед них і члени Громадської організації “Спілка вимушених переселенців з особливим соціальним статусом”. З початку військових дій і окупації частини Донбасу вони змушені були залишити свої рідні домівки і переїхали до “великої України”, бо як щирі патріоти люблять власну країну, а не московських окупантів та їхніх посібників з числа так званих “сепаратистів”-зрадників… Рятуючись від агресора, вони сподівалися і вірили, що їх не залишать в біді рідна держава та подбає про них. Після втечі з окупованої частини Донбасу їх поселили в санаторій “Перемога” смт. Ворзель,
вул. Лісова 36, який належить Федерації профспілок України, і перебуває в оперативному управлінні дочірнього підприємства “Федерації профспілок України — ПрАТ “Укрпрофоздоровниця”. На той час санаторій був в критичному стані (його, напевно, готували до банкрутства і подальшого продажу), тож переселенці за свій рахунок його відновили. В цьому їм допомогала грошима Київська ОДА (4,5 мільйони гривен) та деякі благодійні міжнародні організації. Вся допомога до копійки пішла на відновлення помешкань санаторію, в які переселенці були поселені у 2014 році… Вони за свій рахунок відновили роботу котельної (поставили новий котел), зробили заміну вікон і дверей, провели новий кабель освітлення тощо. Коли у 2016 році держава припинила фінансування їхнього проживання у санаторії, становище вимушених переселенців змінювалося у гірший бік з кожною черговою зміною керівництва санаторію. Нині до них ставляться з неповагою і постійно вимагають більше і більше грошей за проживання в далеко не найліпших умовах! Так звана “адміністрація” санаторію “Перемога” постійно підвищує тарифи попри те, що не має доступу до лічильників і на власний розсуд бере гроші, не враховуючи Постанову Кабінету Міністрів України, де серед всього визначається розмір, порядок і механізм оплати житла та надання послуг! Переважна кількість переселенців отримує виплати на компенсацію житлових послуг лише 1000 гривень на місяць, будучи вже непрацездатними чи пенсіонерами. Досі не з’ясовано достеменно, кому і на яких підставах вони сплачують надмірні кошти за проживання, які “здирає” з нещасних переселенців так звана “адміністрація з вулиці”, користуючись тим, що вони не мають договорів оренди та щодо надання комунальних послуг, що ставить переселенців в умови морального і матеріального приниження. А майно санаторію не є власністю нових “адміністраторів”, та відповідно до ухвали суду майно санаторію “Перемога” належить “Укрпрофздоровниці”, яка на жаль не має фізичної можливості користуватися цим майном. Відтак, переселенці, котрим немає куди їхати, стали заручниками, бо не мають можливості ані змінити цю ситуацію, ані вирішити свої житлові проблеми самотужки,
Нині п’ятиповерхівка, де вонии компактно мешкають і де їм постійно відключають світло і водопостачання, готується до продажу… разом з ними!
“Спілка вимушених переселенців з особливим соціальним статусом” неоднаразово зверталась і до гаранта конституційних прав громадян, і до Кабінету Міністрів України, і до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України з проханням допомоги у вирішенні їхніх житлових проблем. У відповідь отримували відписки…
І все ж вимушені переселенці з окупованих частин Донбасу — члени Громадської організації “Спілка вимушених переселенців з особливим соціальним статусом”, — продовжують свято вірити в нашу свободу і в те, що Україна залишається демократичною правовою державою, яка не залишить їх сам-на-сам зі своєю бідою!
…Та з боку чиновницько-бюрократичного аппарату — лише нехтування нашими своводами і правами, що захищені статтями Конституції України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment