Ігрища з вогнем на бочці з порохом

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
Публічні провали Зеленського та його команди змушують навіть яскравих опонентів Порошенка ставати на бік екс-президента. Вони вкотре озвучують свою вимогу: “Зелю — геть!”. Саме в цих двох словах — оцінка частиною суспільства 24 кримінальних проваджень, які відкриті новою владою на лідера ЄС Петра Порошенка.

Друге засідання Печерського суду наочно продемонструвало тисячам людей, що зібрались біля суду на підтримку Порошенка та української демократії, що звинувачення проти нього виглядають вкрай примітивно і непереконливо. Генпрокуратура товче воду в ступі, намагаючись зліпити докупи бодай якусь справу, замість того, щоб провести комплексне розслідування, варте довіри, щоб дізнатися, чи дійсно було скоєно якісь серйозні злочини під час каденції Порошенка. Більшість кримінальних справ просто безглузді, що засвідчує політичний характер цього переслідування.
В одній із них ДБР оформило підозру у так званій справі призначення на посаду Сергія Семочка, де Порошенка звинувачують у перевищенні владних повноважень. Серед багатьох інших справ Порошенкові інкримінують ймовірну “державну зраду” при підписанні Мінських угод, ймовірне ухиляння від сплати податків при купівлі телеканалу “Прямий”, який пов’язують із екс-презедентом, “спробу захопити владу” через запровадження воєнного стану у прифронтовій зоні в листопаді 2018 року, “узурпацію влади” через призначення двох членів Вищої ради правосуддя без висновків комісії та справу про “розпалювання релігійної ворожнечі” через створення Вселенським патріархатом автокефальної Православної церкви України… Показово, що серед усіх сфабрикованих кримінальних справ проти Порошенка немає жодної, яка б стосувалась корупції й персонального збагачення, що було головним закидом Зеленського Порошенку під час виборчої кампанії.
Адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що судовий процес у сфальсифікованій справі проти п’ятого президента є дуже важливим для суспільства. Це демонстрація того, як далеко може зайти влада у своєму бажанні зруйнувати правову систему країни. Новіков переконаний, що основна мета влади — перешкодити лідеру опозиційної партії здійснювати свою політичну діяльність. Більшість вітчизняних і закордонних оглядачів вважає, що це не попередній лідер країни зараз постав перед судом, а українська демократія в цілому. Україна має велику проблему з іміджем і тому судові переслідування колишніх президентів — це не та тактика, яка зможе переконати закордонних інвесторів вкладати гроші у країну з непрофесійними судами. Взагалі переслідування в судах колишніх президентів для будь-якої країни — це погана ідея. Винятком можуть бути ситуації, коли існують переконливі докази значних зловживань, як наприклад щодо екс-президента Віктора Януковича.
Президент Зеленський грається з вогнем. Він небезпечно близький до того, щоб повторити помилки колишніх лідерів України, чиє перебування на посаді закінчилося безчестям. Зеленський може увійти в історію як ще один очільник держави, який не зміг виконати своїх щедрих передвиборчих обіцянок.
У той час, коли країна потребує єдності, протистояння і напруга суспільства стрімко зростає. А влада вдає, що не помічає величезної небезпеки для української державності напередодні можливого військового вторгнення Росії уже на півдні України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment