Перша морально-правова перемога п’ятого президента

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
Минулого тижня Печерський районний суд Києва залишив без розгляду і повернув прокурорам клопотання про обрання запобіжного заходу п’ятому президенту України Петру Порошенку. Про це Петро Порошенко повідомив під час акції протесту під будівлею суду. Суд вирішив не обирати запобіжний захід Порошенку — і він вільно пішов додому під оплески тисяч людей.

Раніше прокурори просили запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання у справі про злочинний наказ, яким начебто Порошенко схилив колишнього голову Служби зовнішньої розвідки призначити своїм заступником Сергія Семочка. Печерський районний суд двічі переносив засідання у справі щодо обрання запобіжного заходу лідеру „Європейської Солідарності“.
Напередодні судового розгляду адвокат Порошенка Ілля Новіков у своєму Facebook повідомив, що Державне бюро розслідувань (ДБР) офіційно завершило досудове слідство 7 липня. Копію відповідного документа він оприлюднив в мережі. Відповідно клопотання про запобіжний захід на час слідства не підлягає розгляду, зробив висновок Новіков. У копії документу йдеться про те, що “зібрані під час розслідування докази є достатніми для складання обвинувального акту”.”В Офісі генерального прокурора паніка”, — підсумував Новіков. Коментуючи рішення суду після завершення засідання, Порошенко сказав: “Перша, маленька, але надзвичайно важлива наша з вами перемога. Навіть Печерський суд сумнозвісний злочинне, дріб’язкове, нікчемне подання Офісу генеральної прокуратури, яке писалося в офісі на Банковій, ухвалив залишити без розгляду і повернути адресанту, і це зробили ви, ті, хто не залишився байдужим і третій день, багато годин під спекою, під дощем, під грозою був тут на площі перед Печерським судом, бо так і тут захищається демократія в Україні, наш європейський вибір, бо так і тут захищаються від політичних переслідувань наші волонтери, добровольці, ветерани, державники, військові, журналісти, які потребують оборони від наступу на свободу слова”.
На думку Порошенка, діюча влада хоче обмежити таким чином участь української опозиції у виборах. Справа про призначення Семочка — одна з багатьох справ, які нинішня влада “інкримінує” п’ятому президентові. Серед них і “розв’язування конфлікту” на сході України, і ухвалення Закону про мову, і навіть… отримання Томосу. Авторитетні міжнародні організації, низка впливових світових політиків, українські громадські діячі, активісти та журналісти закликали президента Володимира Зеленського припинити політичні переслідування Петра Порошенка.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment