Подорож у прекрасне

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У Центральному будинку художника НСХУ працює персональна виставка Наталії Гмирі “Катарсис” і Всеукраїнська виставка “Жива планета”.

Наталія Гмиря закінчила Київську державну академію декоративноприкладного мистецтва імені Михайла Бойчука (Київський художньопромисловий технікум) за спеціальністю промислова реклама і графіка та поліграфічний факультет Національного технічного університету (КПІ) за спеціальністю художникграфік. Працювала у рекламних агентствах, видавництвах. Брала участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних виставках. Також у творчому доробку мисткині персональні виставки у Центрі культури та мистецтв КПІ та Історикокраєзнавчому музеї міста Ірпінь.
“Її картини, виконані у змішаній техніці (полотно, олія, декоративний матеріал), приносять в життя радість і тепло. На полотнах багато квітів: магнолія символізує самоповагу, весну, жіночу вроду; орхідея – пристрасть; піон – довге життя, благополуччя; тюльпан – витончену любов, гордість; лілія – недоторканість, чистоту, спокій; сакура – жіночу молодість та красу. Виникає бажання прикрасити цими роботами свої помешкання”, – писали про виставку Наталії у Центрі культури та мистецтв КПІ.
2013 року художниця заснувала майстерню мистецтва – студію “Гранд”.
– Багато людей замислюються про щось сакральне і високе, знаходяться у пошуку гармонії зі світом, шукають своє призначення, розвиваються, успішно досягають своєї мети і розуміють, що до повного задоволення їм чогось не вистачає, – розповідає пані Наталія. – І раптом усвідомлюють, що найбільше задоволення людина отримує від творення. Саме наша студія може допомогти стати творцями своїх перших шедеврів. Вона зацікавить тих, хто схоче спробувати себе в творчості або доповнити свої знання, виховати у дитині творчу особистість, розвинути художнє бачення, посидючість, цілеспрямованість.
Та повернімося до виставки “Катарсис”. Чимало відвідувачів напевне надовго запам’ятають полотна Наталії Гмирі, присвячені великому християнському святу – “Великодні лілеї”, “Великодні дзвіночки”, “Великодні тюльпани”. Темі духовності мисткиня присвятила картини “Вечірня” і “Томос”. Народні мотиви надихнули її на створення робіт “Материнство”, “У маках”, “Млин”, “Котик”, “Ранок”, “Лелеки”. Легкий гумор відчувається у серії “Пригоди на городі”.


Виставку “Жива планета” організувало ГО “Барви життя”. До її проведення долучилися аеропорт Далман та особисто Хадмі Гювенч і Ростамчон Ахмадзода, “Асоціація аеропортів України” і Київський зоопарк.
У день відкриття виставки відбувся онлайнконкурс, де глядачі обирали художників, роботи яких їм найбільше сподобалися. Перше місце виборола Катерина Баранова, за яку проголосувало 187 шанувальників її творчості, на другому – Людмила Анохіна (168) на третьому – Лілія Дорошенко (130). Всі переможці отримали коштовні прикраси, а також по два квитки до Київського зоопарку і збірку поезій Наталії Полінкевич.
Представлена виставка вражає своїм розмаїттям. Гармонію людини і природи зуміли тонко передати у своїх полотнах художниці Ірина Тарасюк (роботи “Волинь. Червень”, “Волинь. Березень” і “Волинь. Квітень”) та Аліна Ворошилова (“Пух тополі, повітряне сподівання”, “Перша ягідка найсмачніша”). Багатством барв вирізняються натюрморти Ніни Тимощук (“Сонях”), Олени Стрекалової (“Очі волошкові”, “Кардинал”, Мак”), Тетяни Кравченко (Пори року: “Весна”, “Літо”). Поруч – зображення тварин: “Пугач”, “Орел” (автор обох картин Ірина Сайбель), “Дезі” (Ася Колось), “Левова історія” (Юлія Орлова), “Тигреня” (Ніна Тимощук).


Крім цього у Центральному будинку художника НСХУ працюють над кількома новими проєктами. Вже у серпні тут відбудеться Х Всеукраїнська виставкаконкурс імені Георгія Якутовича задля сприяння всебічному розвиткові графічних мистецтв. Кожен художник може запропонувати на розгляд журі до трьох графічних творів. Кращим роботам присуджуватимуть дипломи в чотирьох номінаціях: естамп, акварель, оригінальна графіка і книжкова графіка. Журі присуджуватиме дипломи першого, другого та третього ступеню в кожній номінації, а кращі роботи молодих митців відзначать у номінації “Юність”.
У цей же час НСХУ та дирекція планують презентувати VІІІ Всеукраїнську трієнале “Скульптура2020”. Її мета – репрезентація творів, що відображають основні стилістичні напрямки в сучасній українській скульптурі. Художник може запропонувати на розгляд журі до 3х скульптурних творів створених протягом 20172020 років. Розмір роботи по більшій стороні не повинен перевищувати 200 см і бути не меншим за 20 см. Ці обмеження не стосуються медалей. До експонування приймаються лише твори, виконані у довговічних матеріалах (камінь, метал, дерево тощо).
Про нові проєкти Центрального будинку художника читайте в наступних числах “СП”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment