Вечір пам’яті героя

Георгій ЛУКЯНЧУК

29 червня — 4 роки від дня загибелі Василя Сліпака
Вечір пам’яті Василя Сліпака приурочили до дня загибелі видатного українця, соліста Паризької національної опери, який став добровольцем і зголосився захищати Україну на передовій. На меморіальних заходах були присутніми багато знакових особистостей патріотичної громадськості нашої країни. Перед початком мистецьких заходів відбулася панахида. Її служив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Долучився до концерту, який тривав кілька годин, і гурт “Гайдамаки”. Хлопці презентували кліп на пісню “Лицар”, яку написали раніше в пам’ять про видатного співака і патріота. Цього ж дня у Львові відкрили мурал із зображенням добровольця та соліста Паризької національної опери.
— Василь — це дійсно лицар. Дуже підходить. Все якось зійшлося — художники зі Львова, оцей мурал, потім пісня. Всі артисти постаралися зробити якнайкраще, щоб віддати данину поваги. Це була ідея групи Secret Universe і Святослава Владики, який є моїм кумом. І саме зерно зробити це відео зародилося, коли він був у мене в гостях у Києві. Якраз у нас виходила пісня. Я сказав — чому б нам не зробити таку спільну синергію, — розказав лідер гурту “Гайдамаки” Олександр Ярмола.
Одеський рок-гурт “Друже музико” став відкриттям заходу, присвяченого пам’яті видатного співака. Обидва музиканта мають викладацьку освіту і поширюють в Одесі проукраїнські меседжі серед молоді, що вкрай необхідно в тому неспокійному регіоні. Окрім постійних візитів на Донбас з запальною оригінальною українською музикою вони також підтримують у бойовому налаштуванні південних прикордонників!
У День пам’яті Василя Сліпака зіграли в Києві на Андріївському узвозі козацьку “Молитву”, “Гей, соколи”, “На чорних номерах” та інші патріотично надихаючі твори.
Українець Василь Сліпак володів унікальним голосом — контр-тенор, співав у Паризькій опері. 19 років прожив у Франції, виступаючи на найкращих оперних сценах світу. Коли почалася Революція Гідності, Василь став “голосом України” у Парижі — збирав там допомогу, агітував волонтерів. Виходив на французьку сцену, загорнутий в український прапор. Із початком війни покинув Париж, аби вирушити на фронт разом із “Правим сектором”.
Побратими згадуть: “Міф” мав чудове почуття гумору, не любив хизуватися досягненнями і рвався у найгарячіші точки війни.
Загинув митець-воїн 29 червня 2016 року від кулі ворожого снайпера. Через рік Василя Сліпака було удостоєно найвищої державної нагороди — Золотої Зірки Героя України. Посмертно…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment