Прем’єра фільму «93: бій за Україну»

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
У рамках виставкового проєкту “Український Схід” 25 липня відбулася прем’єра другої частини документального фільму “93: бій за Україну”. Стрічка розповідає про історію боїв славнозвісної і однієї із найгероїчніших бригад Збройних сил України — 93-ї окремої механізованої бригади, яка нині носить високе найменування “Холодний Яр”. Окремі її підрозділи у 2014–2016 роках воювали на околицях Донецького летовища.

Ця картина створена військовослужбовцями, їхніми друзями та однодумцями. Містить розповіді про бойові будні бригади, зняті на професійну кінокамеру, є й ексклюзивні кадри, зняті бійцями на передовій під час боїв. Авторами фільму є кінематографіст Лідія Гужва та колишній боєць 93ї ОМБР Вадим Вейді. Фільм “93: бій за Україну” —стрічкатрилогія, документальний фільм про історичнохронологічний шлях бригади у гібридній війні проти російської агресії на сході нашої країни, що триває і досі… Перша її частина була презентована ще у 2017му. Події розгорталися на державному кордоні Луганської області, блокпостах Дебальцевського та Донецького напрямків, також йшлося про трагічні події біля Іловайська.
У щойно презентованій другій частині фільму розповідається про звільнення Опитного, деблокацію “Зеніту”, оборону Донецького летовища та суміжних територій: шахти “Бутівка”, висоти “Муравейник”, “Метеостанція”, вежі управління польотами, пожежної частини, нового та старого терміналів. Авторами також було презентовано тизер завершальної третьої серії фільму про бойовий шлях 20го батальйону (став частиною бригади у 2015 р.) і його участь в боях у Пісках та Мар’їнці.
На прем’єрному показі фільму були присутні його автори, ветерани 93ї ОМБр, представники ЗСУ та Генерального штабу, ветерани АТО та волонтери. Від імені Генерального штабу ЗСУ авторам фільму було вручено військові відзнаки. А на початку заходу відбулася презентація книжки волонтерки Євгенії Духопельнікової “Девочки на войне” (видавництво “Фоліо”). Від початку війни авторка їздила з допомогою на фронт, була частим гостем в 93й бригаді й фактично стала “побратимом” для бійців. Про побачене й почуте вона розповіла у своїй збірці оповідань.
Допрем’єрні покази другої частини військоводокументального фільму “93: Бій за Україну” відбулися у Запоріжжі, Кам’янському та Вільнянську. 29 липня фільм показали у Кривому Розі, а всеукраїнська прем’єра відбудеться на телеканалі “Суспільне” у серпні. Другу частину фільму створено за сприяння Дніпропетровської обласної спілки воїнів АТО та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment